1397/06/24

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد

این دوره تمرینی یک هفته طول خواهد کشید و تکلیف نهایی گروه اصلی و جانشین را معلوم خواهد کرد. گروه جانشین شامل اولگ کانوننکو (Kononenko Oleg) فضانورد روسکاسموس (Roskosmos) و دیوید سن ژاک (Saint-Jacques David) فضانورد سازمان فضایی کانادا(Canadian Space Agency -CSA) هستند. طی این‌یک هفته دو گروه به‌طور...
هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد

این دوره تمرینی یک هفته طول خواهد کشید و تکلیف نهایی گروه اصلی و جانشین را معلوم خواهد کرد. گروه جانشین شامل اولگ کانوننکو (Kononenko Oleg) فضانورد روسکاسموس (Roskosmos) و دیوید سن ژاک (Saint-Jacques David) فضانورد سازمان فضایی کانادا(Canadian Space Agency -CSA) هستند.
طی این‌یک هفته دو گروه به‌طور جداگانه آخرین تمرین‌های زندگی روزانه در ایستگاه فضایی بین‌المللی در شبیه‌سازهای مرکز آموزشی گاگارین واقع در شهر ستاره‌ای انجام خواهند داد. در پایان این دوره، هر دو گروه باید در امتحان دشواری شرکت کنند تا مشخص شود آیا برای انجام مأموریت به‌عنوان اعضای پنجاه و هفتمین گروه اعزامی به ایستگاه فضایی بین‌المللی آمادگی کافی را کسب کرده‌اند یا خیر.
در روز اول آلکسی اووچینین (Ovchinin Aleksei)، تمرین را از نیم ساعت زودتر از برنامه کاری ایستگاه آغاز کرد اما همکار او، نیک هیگ (Hague Tyler) بعدازظهر، به وی پیوست. این دو نفر باید مطابق برنامه اعلام‌شده از سوی کارشناسان مرکز، یک روز معمولی در مدار را طی کنند. اهداف اصلی تعیین‌شده توسط گروه مربیان مرکز برای روز اول، جایگزینی برخی قطعات در سامانه تأمین نیرو، کار با تجهیزات معمولی ایستگاه، پژوهش‌های پزشکی و عملیات داخلی، همچنین انجام یکی از آزمایش‌های علمی است که برنامه‌ریزی‌شده در مأموریت مداری‌شان انجام دهند.

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد
برنامه کار روزانه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی از ساعت ۶صبح بوقت گرینویچ با بیدارباش، نظافت، ورزش و صبحانه آغاز می‌شود.
به‌طورمعمول آن‌ها کار اصلی را از ساعت۷.۵ آغاز می‌کنند. تماس صبحگاهی با مرکز هدایت پرواز برای بررسی برنامه کار آن روز، کار با دستگاه‌های ورزشی موجود در ایستگاه به‌عنوان یک بخش ضروری جهت حفظ سلامتی و نشاط، انجام آزمایش‌های پیش‌بینی‌شده مانند زمینه‌های زیست‌شناسی، اخترشناسی، زمین‌شناسی، کنترل کار دستگاه‌ها، ازجمله اجزای برنامه یک روز معمولی ساکنان ایستگاه بشمار می‌رود.
وظایف کاری فضانوردان  به‌طورمعمول حدود۱۷۳۰ یا۱۸۰۰ پایان می‌پذیرد و آن‌ها می‌توانند به استراحت بپردازند.
الکسی آوچینین و نیک هیگ قرار است با ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz MS10) از ۱۱اکتبر سال جاری میلادی سفری به ایستگاه فضایی بین‌المللی را آغاز کنند که تا ۱۵آوریل۲۰۱۹ طول خواهد کشید. در برگشت به زمین فضانورد امارات آنان را همراهی خواهد کرد.

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد
هزاع المنصوری (Hazza al-Mansouri) و سلطان النیادی  (Soltan Neyadi) شهروندان اماراتی هم‌اکنون در مرکز آموزش فضانوردان روسیه مشغول آماده‌سازی برای سفر به فضا هستند. یکی از این دو نفر که آمادگی بیشتری داشته باشد قرار است با ناو سایوز ام.اس-۱۰ در آوریل۲۰۱۹ به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کند.

 

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانوردان امارات مشخص شدند

1397/06/17
شیخ محمد بن زاید آل نهیان (Mohammed bin Zayed Al Nahyan)، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، اسامی دو فضانورد اماراتی اعزامی به ایستگاه فضایی بین‌المللی را...

پربازدیدکننده ترین خبر

فضانورد امارات در سال ۲۰۱۹ به فضا خواهد رفت

با اعلام جایگزینی آلکسی اووچینین (Alexey Ovchinin) و نیکلاس هیگ (Nicholas Hague) با الگ اسکریپوچکا (Oleg Scripochocka) و فضانورد اماراتی کرده در پرواز ۱ مارس ۲۰۱۸ با ناو سایوز ام.اس-۱۲ (Soyuz MS-12) این سوال پیش آمد که تکلیف فضانورد اماراتی چه خواهد شد و آیا شهروند اماراتی شانس پرواز در سال جدید میلادی را از دست خواهد داد؟ به‌ویژه که تنها چند روزی از انتشار عکس جلسه آموزش خدمه ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۲ در شبیه‌ساز سایوز می‌گذشت و در آن هزازا المنصوری در کنار اولگ اسکریپوچکا و کریستینا کخ (Christina Koch) می گذشت. اما مصاحبه اخیر دیمیتری راگوزین (Dmitry Rugozin) ثابت کرد که روس‌ها هیچ علاقه‌ای به از دست دادن این شریک پولدار ندارند و به هر شکل که شده فضانورد اماراتی را به ایستگاه فضایی بین‌‌المللی خواهند فرستاد. راگوزین در این مصاحبه گفت: «کار ما با شرکای اماراتی ادامه دارد و فضانورد امارات در سال ۲۰۱۹ به فضا خواهد رفت. او اضافه کرد در آموزش فضانوردان شهروند امارات هیچ تغییری حاصل نشده و آنها همچنان آموزش و تمرین‌ها را با همکاران خود مرتبا ادامه می‌دهند.» بر اساس آخرین خبرها از مرکز آموزش فضانوردان روسیه, هزاز المنصوری به عنوان فضانورد اصلی که راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد شد انتخاب شده و شهروند دیگر امارات سلطان سیف النیادی در دوران آموزش و تمرین سمت جانشین را خواهد داشت تا اگر اتفاق غیر منتظره‌ای برای المنصوری رخ داد از وی به عنوان جایگزین استفاده شود. هزازا المنصوری و سلطان سیف النیادی و شهروند اماراتی هستند که بعد از طی مجموعه‌ای از معاینات پزشکی، روانی، مصاحبه‌های شخصی و غیره از بین ۴۰۲۲ داوطلب انتخاب شدند. هزازا المنصوری خلبان و افسر نیروی هوایی امارات است و سلطان سیف النیادی دکترای فناوری اطلاعات دارد.