1397/06/19

کارگاه شب رصدی در کوه مند دشتی برگزار شد

مسئول بخش آموزش انجمن نجوم بوشهر روز شنبه افزود: «شناخت صحیح از آسمان و پدیده‌های مربوط به آن، ابعاد گوناگونی دارد که یکی از آن‌ها، پرهیز از خرافات است. » حسین خضری اضافه کرد: «انجمن نجوم بوشهر باهدف آموزش، سالیان سال است که فعالیت می‌کند و در این سال‌ها موفق شده با تلاش مستمر، خروجی موفقیت‌آمیزی از...
کارگاه شب رصدی در کوه مند دشتی برگزار شد

مسئول بخش آموزش انجمن نجوم بوشهر روز شنبه ۱۷شهریور گفت: «شناخت صحیح از آسمان و پدیده‌های مربوط به آن، ابعاد گوناگونی دارد که یکی از آن‌ها، پرهیز از خرافات است.»
حسین خضری اضافه کرد: «انجمن نجوم بوشهر باهدف آموزش، سالیان سال است که فعالیت می‌کند و در این سال‌ها موفق شده با تلاش مستمر، خروجی موفقیت‌آمیزی از این فعالیت‌ها بگیرد.»
وی ادامه داد: «هرچند برگزاری کلاس‌های نجوم آن‌هم در دل طبیعت، ازآنجاکه به ابزار و شرایط خاصی نیاز دارد، بسیار سخت است اما این سختی‌ها هیچ‌گاه مانعی برای هدفی که تعیین‌شده، نبوده است.»
مسئول بخش آموزش انجمن نجوم بوشهر درباره برگزاری تور شب رصدی در کوه مند گفت: «از یک هفته پیش همه شرکت‌کنندگان بیمه‌شده بودند و هماهنگی‌ها برای رفت‌وآمد و تأمین ابزار و امکانات موردنیاز انجام‌شده بود.» 
وی بیان کرد: «باوجود سختی‌های بی‌شمار اما علم ستاره‌شناسی ابعاد گوناگونی دارد که از اهمیت دوچندانی برای همه اقشار به‌ویژه دانش ‌آموزان برخوردار است، زیرا آن‌ها علاوه بر علم به آسمان و پدیده‌های آن با چگونگی حفاظت از محیط‌زیست، مصرف بهینه آب و مهارت‌های اجتماعی آشنا می‌شوند.»
این عضو انجمن نجوم بوشهر بیان کرد: «شرکت‌کنندگان در کارگاه شب رصدی به شناسایی اجرام عمقی آسمان پرداختند. »
خصری یادآور شد: «لازمه داشتن نسلی خلاق، دارای اعتمادبه‌نفس، توانمند و آگاه باشد، دقت والدین در انتخاب مکان‌هایی است که فرزندان آن‌ها در آن حضور می‌یابند. »
وی گفت: «علم ستاره‌شناسی دنیایی شگفت از دانستنی‌هایی است که درک و آگاهی ما را از خوب زیستن افزایش می‌دهد.»

 

داخلی | نجوم |

نظر شما
اخبار مرتبط

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی شهریور

1397/06/01
در آسمان این شب‌ها سیارات درخشان و صورفلکی چون دب اکبر، ذات‌الکرسی، اسد .و گاوران را در کنار مثلث تابستانی می‌توان پیدا کرد. درباره این صورفلکی اطلاعات کاملی در پایگاه خبری اسپاش منتشر...

پربازدیدکننده ترین خبر

افزایش توان هند در ارسال محموله به فضا

ماهواره مخابراتی هندی جی ست-29 (GSAT-29) هفته گذشته از پایگاه فضایی ساتیش دهاوان (Satish Dhawan Space Centre) توسط ماهواره‌بر سنگین ​GSLV Mk III به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از ماهواره جی ست-17، دومین ماهواره سنگین هند محسوب شده و همچنین سنگین‌ترین ماهواره هندی است که از خاک این کشور به فضا پرتاب شده است. هند پیش از این توانایی پرتاب ماهواره‌های سنگین را به فضا نداشت و برای ارسال این قبیل ماهواره‌ها به فرانسه متکی بود. ماهواره مخابراتی جی ست-29 به تعدادی ترانسپاندر باندهای Ka و Ku مجهز شده است. این ماهواره 3423 کیلوگرمی قرار است پهنای باند اینترنتی را به مناطق دورافتاده ارائه دهد. پرتاب چهارشنبه 23 آبان، پنجمین پرتاب فضایی هند در سال 2018 می‌باشد و به احتمال زیاد این تعداد در عدد 5 متوقف نخواهد شد.