1397/06/18

مدیریت شهر با تصاویر ماهواره‌ای در هند

شهرداری سورات هند، آخرین تصاویر ماهواره‌ای این شهر را خریداری کرده است. تصاویر به شهرداری کمک خواهد کرد تا تعداد دقیق منازل مسکونی شهر را مشخص کرده و پیشرفت مناطق جدید را بررسی کند.
مدیریت شهر با تصاویر ماهواره‌ای در هند

مریم فخیمی: شهرداری سورات هند، آخرین تصاویر ماهواره‌ای این شهر را خریداری کرده است. تصاویر به شهرداری کمک خواهد کرد تا تعداد دقیق منازل مسکونی شهر را مشخص کرده و پیشرفت مناطق جدید را بررسی کند. همچنین به کمک تصاویر می‌توان میزان حاشیه‌نشینی شهر را به دقت برآورد کرد.
این تصاویر توسط  مرکز ملی سنجش از دور هند تهیه شده است. تصاویر تهیه شده ۱،۰۷۵کیلومتر مربع از شهر سورات را پوشش می دهد.
به گفته نائب رئیس شهرداری سورات، در سال ۲۰۱۶، یک کمیته دائمی تصاویر سال ۲۰۱۲ را تصحیح کردند. بدین‌ترتیب آخرین آمار ساختمان‌های شهر، مناطق تازه توسعه یافته و موقعیت جاده‌ها بدست آمد.
تصاویر ماهواره‌ای به ارزیابی شهر کمک زیادی می‌کند، زیرا می‌تواند به طور دقیق تعداد املاک و مستغلات شهر را مشخص کند. این تصاویر برای سیستم مدیریت هوشمند ترافیک که توسط شهرداری سورات استفاده می‌شود مفید خواهد بود. 
مهمتر از همه، تصاویر ماهواره‌ای در برآورد  میزان حاشینه‌نشینی در شهر سورات کاربرد خواهد داشت.  
شهرداری سورات برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ تصاویر ماهواره‌ای را خریداری کرد و توانست مالیات بر دارایی را افزایش دهد. اکنون این تصاویر در در سایر بخش‌های مدیریت شهر به شهرداری سورات کمک خواهد کرد. بعد از موفقیت‌های شهرداری سورات، تعدادی از شهرهای دیگر مانند احمدآباد، وادودارا و راجکوت، تصاویر ماهواره ای را از مرکز ملی سنجش از دور هند خریداری کردند.

منبع: timesofindia

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

مدیریت ماهواره بلاروس توسط NIGCOMSAT

1394/10/10
نیجریه اولین کشور در صحرای آفریقا محسوب می شود که ماهواره کشورهای دیگر را مدیریت می کند. اپراتور ماهواره ای NigComSat-R قرارداد 15 ساله خدمات تست در مدار (IOT) و طیف حامل مانیتورینگ (CSM)...

کمک سازمان فضایی در مدیریت بحران‌ها

1397/06/11
در سال‌های اخیر، ایران در حوزه علوم فضایی پیشرفت‌های زیادی داشته است به‌طوری‌که توانسته است با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای پیش‌بینی‌هایی در حوزه‌های مختلف زیست‌محیطی داشته باشد که تغییر...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.