1397/06/19

نمای قله کلیمانجارو از ایستگاه فضایی بین‌المللی

ناسا اخیراً تصویری بی‌نظیر از قله کلیمانجارو (Kilimanjaro) در شبکه اجتماعی خود منتشر کرده است. تمام چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید قله کلیمانجارو است که می‌توان آن را یک جهان پهناور ، بزرگ و بی‌نظیر دانست.
نمای قله کلیمانجارو از ایستگاه فضایی بین‌المللی

ناسا اخیراً تصویری بی‌نظیر از قله کلیمانجارو  (Kilimanjaro) در شبکه اجتماعی خود منتشر کرده است.
تمام چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید  قله کلیمانجارو است که می‌توان آن را یک جهان پهناور ، بزرگ و بی‌نظیر  دانست.
قله کلیمانجارو با سه مخروط آتش‌فشانی کیبو، مانزوی و شیرا بلندترین کوه آفریقا است. این کوه با ارتفاع ۴۹۰۰متر از دامنه و ۵۸۹۵متر از سطح دریا، آتش‌فشانی نیمه خاموش در کشور تانزانیا و در مرز این کشور با کنیا قرار دارد. این کوه جزو قله‌های هفت‌گانه دنیا به‌ شمار می‌رود.
ریکی آرنولد (Ricky Arnold) فضانورد آمریکایی ناسا، اخیراً موفق به ثبت تصویر قله کلیمانجارو  از ایستگاه فضایی بین‌المللی شده است.
در حال حاضر شش نفر در آزمایشگاه ایستگاه فضایی بین‌المللی که در فاصله ۴۰۳متری سیاره زمین قرار دارد، زندگی و در آنجا تحقیقات علمی را انجام می‌دهند.

سنجش از دور | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تماشایی ترین عکس‌های زمین که از ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شده

1397/06/04
امسال ایستگاه فضایی بین‌المللی، ۲۰ سالگی حضور خود در فضا را جشن خواهد گرفت. بااینکه این ایستگاه یکی از مهم‌ترین تلاش‌های جامعه‌ی علوم هوافضا در دهه اخیر است، پلتفرم مناسبی هم برای عکاسی...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.