1397/06/14

ناسا برای حل مشکلات سفر به مریخ مسابقه برگزار می‌کند

ناسا ترجیح می‌دهد فضانوردانی که به کره مریخ سفر می‌کنند، بتوانند مواد موردنیازشان را در همین سیاره تأمین کنند و از همین رو با چالش‌های مختلفی مواجه است. مدیران ناسا تصمیم گرفته‌اند برای غلبه بر یکی از این چالش‌ها مسابقه‌ای اختصاصی برگزار کنند. چالش یادشده مربوط به یافتن شیوه‌هایی جدید برای تبدیل گاز...
ناسا برای حل مشکلات سفر به مریخ مسابقه برگزار می‌کند

ناسا ترجیح می‌دهد فضانوردانی که به کره مریخ سفر می‌کنند، بتوانند مواد موردنیازشان را در همین سیاره تأمین کنند و از همین رو با چالش‌های مختلفی مواجه است. مدیران ناسا تصمیم گرفته‌اند برای غلبه بر یکی از این چالش‌ها مسابقه‌ای اختصاصی برگزار کنند.
چالش یادشده مربوط به یافتن شیوه‌هایی جدید برای تبدیل گاز دی‌اکسید کربن به موادی است که بر روی کره مریخ مؤثر باشند و بتوانند نیازهای مختلف فضانوردان را برطرف کنند.
تمرکز اصلی در این رقابت بر روی گلوکز است و گروه‌های شرکت‌کننده باید طرح‌هایی به‌منظور تبدیل دی‌اکسید کربن به این گاز ارائه دهند. از مجموع طرح‌های ارائه‌شده ۵طرح برگزیده خواهند شد و هر یک ۵۰هزار دلار جایزه دریافت خواهند کرد.
تیم‌های منتخب مذکور در مرحله دوم این رقابت شرکت می‌کنند و در این مرحله باید دستگاه‌های عملیاتی تولید کنند. برترین گروه که بهترین دستگاه را تولید کند، جایزه‌ای ۷۵۰هزار دلاری دریافت می‌کند.
علاقه‌مندان از هم‌اکنون تا ۲۴ژانویه سال۲۰۱۹ فرصت دارند برای شرکت در رقابت یادشده ثبت‌نام کنند و آخرین فرصت تحویل طرح‌ها ۲۸فوریه است. فرایند داوری از ۸مارس تا ۱۰آوریل انجام می‌شود و طرح برگزیده برای کمک به فضانوردانی که برای مدت طولانی در مریخ زندگی می‌کنند، به کار گرفته می‌شود.

فناوری‌های نوین | فضانوردی و سرنشین‌دار | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

بقای انسان در مریخ به لباس فضانوردی گره می‌خورد

1397/06/10
نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ساکنان آینده مریخ به دلیل سرمای شدید این سیاره، برای بقا به لباس فضانوردی خود متکی خواهند بود.

آزمایش موفقیت آمیز پیشرانه یونی ناسا گامی دیگر در راستای سفر به مریخ

1397/06/12
شرکت آمریکایی ایروجت راکتدین (Aerojet Rocketdyne) در همکاری با مرکز تحقیقاتی گلین (Glenn) توانسته نسل بعدی پیشرانه یونی خود که قرار است در آینده فضانوردان ناسا را به مریخ ببرد، با موفقیت...

پربازدیدکننده ترین خبر

پایان غم‌انگیز یک ایده جدید

بر اساس مقاله‌ای که اخیرا توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است، شرکت استراتولانچ (Stratolaunch) در شرف تعطیل شدن و فروش دارایی‌های خود قرار دارد. اینکه آیا این خبر به معنی فروش هواپیمای رکوردشکن استراتولانچ می‌باشد یا خیر هنوز مشخص نیست اما تصور پیدا شدن خریداری برای هواپیمایی به این عظمت، یا موزه‌ای که بتواند آن را درون خود جای دهد دشوار است. این اتفاق را می‌توان پایانی غم‌انگیز برای یک پروژه شگفت‌انگیز قلمداد کرد. هرچند بسیاری از مردم انتظار موفقیت استراتولانچ را نداشتند. این پروژه به نظر ایده‌ای از یک میلیاردر بود که آنقدر وضع مالی خوبی داشت که نگران بقا در بازار نباشد. وقتی که پل الن (Paul Allen) میلیاردر و موسس این شرکت در سال گذشته از دنیا رفت، برخی کارشناسان اعتقاد داشتند که افراد مورد اعتماد وی هواپیما را ساخته و پرواز داده و سپس شرکت را تعطیل می‌کنند؛ اتفاقی که اکنون در حال وقوع است.