1397/06/14

ناسا برای حل مشکلات سفر به مریخ مسابقه برگزار می‌کند

ناسا ترجیح می‌دهد فضانوردانی که به کره مریخ سفر می‌کنند، بتوانند مواد موردنیازشان را در همین سیاره تأمین کنند و از همین رو با چالش‌های مختلفی مواجه است. مدیران ناسا تصمیم گرفته‌اند برای غلبه بر یکی از این چالش‌ها مسابقه‌ای اختصاصی برگزار کنند. چالش یادشده مربوط به یافتن شیوه‌هایی جدید برای تبدیل گاز...
ناسا برای حل مشکلات سفر به مریخ مسابقه برگزار می‌کند

ناسا ترجیح می‌دهد فضانوردانی که به کره مریخ سفر می‌کنند، بتوانند مواد موردنیازشان را در همین سیاره تأمین کنند و از همین رو با چالش‌های مختلفی مواجه است. مدیران ناسا تصمیم گرفته‌اند برای غلبه بر یکی از این چالش‌ها مسابقه‌ای اختصاصی برگزار کنند.
چالش یادشده مربوط به یافتن شیوه‌هایی جدید برای تبدیل گاز دی‌اکسید کربن به موادی است که بر روی کره مریخ مؤثر باشند و بتوانند نیازهای مختلف فضانوردان را برطرف کنند.
تمرکز اصلی در این رقابت بر روی گلوکز است و گروه‌های شرکت‌کننده باید طرح‌هایی به‌منظور تبدیل دی‌اکسید کربن به این گاز ارائه دهند. از مجموع طرح‌های ارائه‌شده ۵طرح برگزیده خواهند شد و هر یک ۵۰هزار دلار جایزه دریافت خواهند کرد.
تیم‌های منتخب مذکور در مرحله دوم این رقابت شرکت می‌کنند و در این مرحله باید دستگاه‌های عملیاتی تولید کنند. برترین گروه که بهترین دستگاه را تولید کند، جایزه‌ای ۷۵۰هزار دلاری دریافت می‌کند.
علاقه‌مندان از هم‌اکنون تا ۲۴ژانویه سال۲۰۱۹ فرصت دارند برای شرکت در رقابت یادشده ثبت‌نام کنند و آخرین فرصت تحویل طرح‌ها ۲۸فوریه است. فرایند داوری از ۸مارس تا ۱۰آوریل انجام می‌شود و طرح برگزیده برای کمک به فضانوردانی که برای مدت طولانی در مریخ زندگی می‌کنند، به کار گرفته می‌شود.

فناوری‌های نوین | فضانوردی و سرنشین‌دار | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

بقای انسان در مریخ به لباس فضانوردی گره می‌خورد

1397/06/10
نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ساکنان آینده مریخ به دلیل سرمای شدید این سیاره، برای بقا به لباس فضانوردی خود متکی خواهند بود.

آزمایش موفقیت آمیز پیشرانه یونی ناسا گامی دیگر در راستای سفر به مریخ

1397/06/12
شرکت آمریکایی ایروجت راکتدین (Aerojet Rocketdyne) در همکاری با مرکز تحقیقاتی گلین (Glenn) توانسته نسل بعدی پیشرانه یونی خود که قرار است در آینده فضانوردان ناسا را به مریخ ببرد، با موفقیت...

پربازدیدکننده ترین خبر

حذف کردن ابر و مه از تصاویر ماهواره‌ای به سادگی چند کلیک

شرکت کیوبورکس (CubeWerx) نرم‌افزار ClearSkies را رونمایی کرد. این نرم‌افزار ابزاری برای بالا بردن قدرت تفکیک مکانی در عکس‌برداری‌های هوایی و ماهواره‌ای است. نرم‌افزار ClearSkies اثر مه و ابرهای با غلظت کم تا متوسط را از تصاویر سنجشی باقدرت تفکیک مکانی بالا حذف می‌کند. شرکت‌ها زمان و هزینه زیادی را صرف تصویربرداری ماهواره‌ای می‌کنند. که در اغلب موارد، این تصاویر ایده آل نیستند زیرا نمی‌توان همیشه صاف بودن آسمان را هنگام جمع‌آوری داده‌ها را تضمین کرد. ابزارهایی که تاکنون این کار را انجام می‌دادند نرم‌افزارهای گران‌قیمت پردازش تصویر بودند که به‌صورت دسکتاپی مورداستفاده قرار می‌گرفتند و کاربر برای اینکه بتواند نتایج مناسب از این نرم‌افزارها بگیرد باید مهارت زیادی در علم نرم‌افزاری داشته باشد اما این نرم‌افزار آنلاین خودکار، به هر فردی با هراندازه دانش نرم‌افزاری این امکان را می‌دهد که بتواند داده‌های جمع‌آوری‌شده را پردازش کند. کاربر فقط کافی است داده‌ها را آپلود کند و سپس روی گزینه de-haze کلیک کند و نتایج را دانلود کند. این سرویس رایگان است و کاربر زمانی که آخرین تصویر پردازش‌شده را دانلود می‌کند باید پرداخت را انجام دهد.