1397/06/14

ناسا برای حل مشکلات سفر به مریخ مسابقه برگزار می‌کند

ناسا ترجیح می‌دهد فضانوردانی که به کره مریخ سفر می‌کنند، بتوانند مواد موردنیازشان را در همین سیاره تأمین کنند و از همین رو با چالش‌های مختلفی مواجه است. مدیران ناسا تصمیم گرفته‌اند برای غلبه بر یکی از این چالش‌ها مسابقه‌ای اختصاصی برگزار کنند. چالش یادشده مربوط به یافتن شیوه‌هایی جدید برای تبدیل گاز...
ناسا برای حل مشکلات سفر به مریخ مسابقه برگزار می‌کند

ناسا ترجیح می‌دهد فضانوردانی که به کره مریخ سفر می‌کنند، بتوانند مواد موردنیازشان را در همین سیاره تأمین کنند و از همین رو با چالش‌های مختلفی مواجه است. مدیران ناسا تصمیم گرفته‌اند برای غلبه بر یکی از این چالش‌ها مسابقه‌ای اختصاصی برگزار کنند.
چالش یادشده مربوط به یافتن شیوه‌هایی جدید برای تبدیل گاز دی‌اکسید کربن به موادی است که بر روی کره مریخ مؤثر باشند و بتوانند نیازهای مختلف فضانوردان را برطرف کنند.
تمرکز اصلی در این رقابت بر روی گلوکز است و گروه‌های شرکت‌کننده باید طرح‌هایی به‌منظور تبدیل دی‌اکسید کربن به این گاز ارائه دهند. از مجموع طرح‌های ارائه‌شده ۵طرح برگزیده خواهند شد و هر یک ۵۰هزار دلار جایزه دریافت خواهند کرد.
تیم‌های منتخب مذکور در مرحله دوم این رقابت شرکت می‌کنند و در این مرحله باید دستگاه‌های عملیاتی تولید کنند. برترین گروه که بهترین دستگاه را تولید کند، جایزه‌ای ۷۵۰هزار دلاری دریافت می‌کند.
علاقه‌مندان از هم‌اکنون تا ۲۴ژانویه سال۲۰۱۹ فرصت دارند برای شرکت در رقابت یادشده ثبت‌نام کنند و آخرین فرصت تحویل طرح‌ها ۲۸فوریه است. فرایند داوری از ۸مارس تا ۱۰آوریل انجام می‌شود و طرح برگزیده برای کمک به فضانوردانی که برای مدت طولانی در مریخ زندگی می‌کنند، به کار گرفته می‌شود.

فناوری‌های نوین | فضانوردی و سرنشین‌دار | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

بقای انسان در مریخ به لباس فضانوردی گره می‌خورد

1397/06/10
نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ساکنان آینده مریخ به دلیل سرمای شدید این سیاره، برای بقا به لباس فضانوردی خود متکی خواهند بود.

آزمایش موفقیت آمیز پیشرانه یونی ناسا گامی دیگر در راستای سفر به مریخ

1397/06/12
شرکت آمریکایی ایروجت راکتدین (Aerojet Rocketdyne) در همکاری با مرکز تحقیقاتی گلین (Glenn) توانسته نسل بعدی پیشرانه یونی خود که قرار است در آینده فضانوردان ناسا را به مریخ ببرد، با موفقیت...

پربازدیدکننده ترین خبر

آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد

آسگاردیا (Asgardia) در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد، هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است. طبق گفته‌های وزیر دارایی آسگاردیا لئون شپلیسکی (Leon Shpilsky)، آن‌ها قصد دارند در این چند سال در حدود ۱۰۰۰۰ماهواره کوچک که از شبکه‌های ماهواره‌ای و فرستنده‌های نوری استفاده می‌کنند را به‌منظور ایجاد اینترنتی جهانی به فضا ارسال کنند. شپلیسکی افزود: «برای رسیدن به این هدف کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد، که ما برای رسیدن به آن طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم. ما قصد گسترده ساختن آسگاردیا را داریم و این کار را با بودجه پیش‌بینی‌شده ۱۵میلیارد یورو انجام خواهیم داد، قسمتی از هزینه‌ها توسط حق عضویت اعضا که طبق تائید مجلس آسگاردیا برای هر فرد در ماه ۱۰۰یورو است، تأمین می‌شود.»