1397/06/12

کنترل آلودگی هوا توسط شبکه سنجش‌ازدور ماهواره‌ای

کشور چین روز یکشنبه اعلام کرد که برنامه‌ای هوشمند برای نظارت و کنترل دود و آلودگی در مناطق مهم کشور راه‌اندازی کرده است. کشور چین روز گذشته اعلام کرد که برنامه‌ای هوشمند برای نظارت و کنترل آلودگی در مناطق مهم کشور از طریق شبکه سنجش‌ازدور ماهواره‌ای (satellite remote sensing) راه‌اندازی کرده است. و
کنترل آلودگی هوا توسط شبکه سنجش‌ازدور ماهواره‌ای

 چین چندی پیش اعلام کرد که برنامه‌ای هوشمند برای نظارت و کنترل دود و آلودگی در مناطق مهم کشور راه‌اندازی کرده است. چین اعلام کرد که برنامه‌ای هوشمند برای نظارت و کنترل آلودگی در مناطق مهم کشور از طریق شبکه سنجش‌ازدور ماهواره‌ای (satellite remote sensing) راه‌اندازی کرده است.

وزارت بوم‌شناسی و محیط‌زیست چین گفت: «یک شبکه برای نظارت بر چگالی ۲.۵پیکنومتر (PM)، یک آلاینده مهم در جو راه‌اندازی کرده‌ایم. این آلاینده مهم در آینده به‌تدریج  سراسر پکن، تیانجین و ۲۶استان و  ۱۱شهرستان و همچنین ۴۱شهر نزدیک دلتا رودخانه یانگ تسه را فرا خواهد گرفت.»
طبق گفته ژائو قونیین (Zhao Qunying)، یکی از مسئولان نظارت بر محیط‌زیست وزارتخانه بوم‌شناسی  و محیط‌زیست چین: «با استفاده از فناوری‌هایی ازجمله سنجش از راه دور، مراکز فرماندهی پکن می‌توانند به‌سرعت اقدامات فوری و مهم زیست‌محیطی در مناطق دورافتاده را انجام دهند.»
مناطق تحت پوشش شبکه به واحدهای شبکه تقسیم می‌شوند که هرکدام سه کیلومتر از مناطق را اندازه‌گیری می‌کنند. واحدهای با چگالی بالا  ۲.۵پیکنومتر به‌عنوان مناطق کلیدی برای نظارت در نظر گرفته‌شده‌اند.
تا ماه اکتبر، پکن، تیانجین و شهرهای اطراف آن تحت پوشش شبکه قرار خواهند گرفت، این در حالی است که شهرهای نزدیک دلتا رودخانه یانگ تسه از فوریه۲۰۱۹ تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

پایش جهانی آفات گندم توسط اطلاعات ماهواره‌های سنجش از دور

1397/05/03
دانشمندان چینی اخیرا اولین گزارش جامع سنجش از دور در زمینه پایش جهانی آفات و بیماری مزارع گندم را منتشر کردند که می‌تواند مرجعی برای هشدار اولیه و یافتن راه حل‌های پیشگیرانه باشد. این گزارش...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.