1397/06/06

تحلیل تصاویر ماهواره‌ای در کمتر از ۱۰ ثانیه

نرم افزار Land Viewer برای تحلیل‌های سنجش از راه دورکاربرد دارد. با این نرم افزار شما نیازی به هیچ ابزار دیگری برای پردازش اطلاعات ماهواره‌ای نخواهید داشت.این برنامه به شما امکان پیدا کردن، تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای را در کمتر از ۱۰ثانیه می دهد.
تحلیل تصاویر ماهواره‌ای در کمتر از ۱۰ ثانیه

مریم فخیمی: نرم افزار Land Viewer  برای تحلیل‌های سنجش از راه دورکاربرد دارد. با این نرم افزار شما نیازی به هیچ ابزار دیگری برای پردازش اطلاعات ماهواره‌ای نخواهید داشت.این برنامه به شما امکان پیدا کردن، تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای را در کمتر از ۱۰ ثانیه می دهد.

سامانه EOS Inc (سیستم مشاهدات زمین) در سال ۲۰۱۵ توسط مکس پولاکوف تأسیس شد. این سامانه یکی از بهترین سیستم‌ها و پلت‌‌فرم‌های پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌های ماهواره‌ای است. 
این پلت‌فرم، سریع‌ترین موتور جست‌وجو و پردازش تصاویر ماهواره‌ای را ارائه می‌دهد. در بالای صفحه، مجموعه‌ای وسیع از فیلترها و الگوریتم‌های مختلف برای تجزیه و تحلیل داده‌ها در هر مقیاسی وجود دارد. در حال حاضر، تمام این ویژگی‌ها به صورت رایگان برای عموم در دسترس است. این شرکت به تازگی یک ابزار وب جدید، که هر کسی می‌تواند به صورت رایگان به آن‌ها دسترسی داشته باشد، تصاویر ماهواره‌ای را دانلود و تحلیل کند، راه‌اندازی کرده است.
این سرویس Land Viewer نامیده می‌شود و پردازش تصویر و تجزیه‌و‌تحلیل تصاویر رایگان را در اختیارتان قرار می‌دهد که بسیار جالب و سریع است. این سرویس به شما امکان می‌دهد تا تصاویر ماهواره‌های لندست ۸  (8 Land sat) و سنتینل ۲ (Sentinel 2) را به دست آورید.
فیلتر داده‌ها بر اساس زمان و جغرافی
بررسی تمام تصاویر ماهواره‌ای درتمام مکان‌های جغرافیایی خیلی جالب نیست، اما هیچ یک از برنامه‌های موجود در بازار به شما اجازه نمی‌دهد تا اطلاعات را براساس زمان تنظیم کنید. نرم‌افزار Land Viewer به مجموعه‌ای وسیع از داده‌های تاریخی دسترسی دارد و شما به راحتی می‌توانید با استفاده از یک جدول زمانی دستی آن‌ها را پیدا کنید. شما می‌توانید تصاویر را براساس روز، شب و حتی پارامترهایی مانند ابری بودن هوا یا ارتفاع آفتاب انتخاب کنید.
فیلترهای پیشرفته
هنگامی که تصویری را انتخاب می‌کنید، می‌توانید از کتابخانه‌ فیلترها استفاده کنید که امکان تجزیه و تحلیل داده‌ها را با توجه به نیازهای شما در اختیارتان می‌گذارد. EOS  به شما اجازه می‌دهد تا به ۱۸ فیلتر دسترسی داشته باشید و درصورت نیاز فیلترشخصی خودتان را ایجاد کنید. 
مجموعه‌ای از فیلترهای رایگان بهترین ویژگی این سرویس است که امکان دسترسی سریع به الگوریتم‌های محبوب مانند NDVI یا مادون قرمز را به شما می‌دهد. همچنین کاربر می‌تواند از برخی فیلترهای اختصاصی EOS که برای موارد خاصی چون کشاورزی، زمین، آب طراحی شده استفاده کند.
 پردازش سریع
این ابزار بی‌نظیر بسیار سریع است! زمانی که از نرم‌افزارهای مشابه در دسکتاپ استفاده می شود، همیشه مجبورید برای دریافت نتایج صیر کنید. سرویس Land Viewer تقریبا بلافاصله نتایج را به کاربر می‌دهد. کاربر می‌تواند هر 10 ثانیه تصاویر هرماهواره‌ای را که می‌خواهد پیدا کند، نمایش دهد یا فیلتر کند. 
دانلود رایگان
در نهایت، کاربر می‌تواند هر تصویر ماهواره‌ای انتخاب شده را در یک فرمت GeoTIF دانلود و از آن در پروژه خود استفاده کند. 
نظر نهایی
EOS یک کار عالی انجام داده است! Land Viewer تنها ابزاروب رایگان برای تجزیه و تحلیل داده‌های پیشرفته ماهواره‌ای است. این بسته با ویژگی‌های خاص و آسان برای استفاده در هر زمانی است. این سرویس بسیار سریع است. بنابراین اگر کاربر نیاز به تجزیه و تحلیل سریع اداده‌های سنجش از راه دور دارد در استفاده از این سرویس نباید درنگ کند

منبع: geoawesomeness.com

سنجش از دور | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

حذف کردن ابر و مه از تصاویر ماهواره‌ای به سادگی چند کلیک

شرکت کیوبورکس (CubeWerx) نرم‌افزار ClearSkies را رونمایی کرد. این نرم‌افزار ابزاری برای بالا بردن قدرت تفکیک مکانی در عکس‌برداری‌های هوایی و ماهواره‌ای است. نرم‌افزار ClearSkies اثر مه و ابرهای با غلظت کم تا متوسط را از تصاویر سنجشی باقدرت تفکیک مکانی بالا حذف می‌کند. شرکت‌ها زمان و هزینه زیادی را صرف تصویربرداری ماهواره‌ای می‌کنند. که در اغلب موارد، این تصاویر ایده آل نیستند زیرا نمی‌توان همیشه صاف بودن آسمان را هنگام جمع‌آوری داده‌ها را تضمین کرد. ابزارهایی که تاکنون این کار را انجام می‌دادند نرم‌افزارهای گران‌قیمت پردازش تصویر بودند که به‌صورت دسکتاپی مورداستفاده قرار می‌گرفتند و کاربر برای اینکه بتواند نتایج مناسب از این نرم‌افزارها بگیرد باید مهارت زیادی در علم نرم‌افزاری داشته باشد اما این نرم‌افزار آنلاین خودکار، به هر فردی با هراندازه دانش نرم‌افزاری این امکان را می‌دهد که بتواند داده‌های جمع‌آوری‌شده را پردازش کند. کاربر فقط کافی است داده‌ها را آپلود کند و سپس روی گزینه de-haze کلیک کند و نتایج را دانلود کند. این سرویس رایگان است و کاربر زمانی که آخرین تصویر پردازش‌شده را دانلود می‌کند باید پرداخت را انجام دهد.