1397/06/03

روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد

خبرگزاری اینترفکس روسیه (Russia Interfax) روز دوشنبه به نقل از سرگئی ریابکوف (Sergey Viktorovich Lavrov)، معاون وزیر امور خارجه روسیه، گزارش داد: «روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد.» ریابکوف افزود: «روسیه معتقد است این‌یک نشانه مهمی است که واشنگتن نباید نسبت به آن بی‌توجه باشد.»...
روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد

خبرگزاری اینترفکس روسیه (Russia Interfax) روز دوشنبه به نقل از سرگئی ریابکوف (Sergey Viktorovich Lavrov)، معاون وزیر امور خارجه روسیه، گزارش داد: «روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد.» ریابکوف افزود: «روسیه معتقد است این‌یک نشانه مهمی است که واشنگتن نباید نسبت به آن بی‌توجه باشد.» 
آمریکا هفته قبل درباره برنامه روسیه در پیگیری تسلیحات جدید فضائی ابراز نگرانی کرد؛ به‌ویژه سامانه لیزری متحرک روسیه برای نابود کردن فضاپیماها و نیز پرتاب یک ماهواره تجسسی (spy satellite) جدید از سوی روسیه که به گفته مقامات آمریکایی به شیوه‌ای غیرمعمول فعالیت می‌کند.

 

دیپلماسی فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

آمریکا درباره فعالیت‌های روسیه در فضا هشدار داد

1397/05/29
یک مقام وزارت خارجه آمریکا نسبت به برخی برنامه‌های فضایی روسیه و ساخت تسلیحاتی در ارتباط با تولید و استفاده از سلاح‌های لیزری (Laser Weapon) و هدف قرار دادن ماهواره‌ها در فضا و جو زمین هشدار...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.