1397/06/03

روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد

خبرگزاری اینترفکس روسیه (Russia Interfax) روز دوشنبه به نقل از سرگئی ریابکوف (Sergey Viktorovich Lavrov)، معاون وزیر امور خارجه روسیه، گزارش داد: «روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد.» ریابکوف افزود: «روسیه معتقد است این‌یک نشانه مهمی است که واشنگتن نباید نسبت به آن بی‌توجه باشد.»...
روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد

خبرگزاری اینترفکس روسیه (Russia Interfax) روز دوشنبه به نقل از سرگئی ریابکوف (Sergey Viktorovich Lavrov)، معاون وزیر امور خارجه روسیه، گزارش داد: «روسیه قصد ندارد پیش از همه، تسلیحات خود را در فضا قرار دهد.» ریابکوف افزود: «روسیه معتقد است این‌یک نشانه مهمی است که واشنگتن نباید نسبت به آن بی‌توجه باشد.» 
آمریکا هفته قبل درباره برنامه روسیه در پیگیری تسلیحات جدید فضائی ابراز نگرانی کرد؛ به‌ویژه سامانه لیزری متحرک روسیه برای نابود کردن فضاپیماها و نیز پرتاب یک ماهواره تجسسی (spy satellite) جدید از سوی روسیه که به گفته مقامات آمریکایی به شیوه‌ای غیرمعمول فعالیت می‌کند.

 

دیپلماسی فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

آمریکا درباره فعالیت‌های روسیه در فضا هشدار داد

1397/05/29
یک مقام وزارت خارجه آمریکا نسبت به برخی برنامه‌های فضایی روسیه و ساخت تسلیحاتی در ارتباط با تولید و استفاده از سلاح‌های لیزری (Laser Weapon) و هدف قرار دادن ماهواره‌ها در فضا و جو زمین هشدار...

پربازدیدکننده ترین خبر

انقلابی در ساخت موتور ماهواره‌بر

یک موتور ماهواره‌بر نوآورانه هواتنفسی به تازگی آزمایش‌های بازبینی طراحی سازمان فضایی اروپا (ESA) را با موفقیت گذرانده و برای تست‌های اصلی طی 18 ماه آینده آماده می‌شود. موتور ماهواره‌بر هواتنفسی سینرژتیک با نام اختصاری سابر (SABRE) که در شرکت بریتانیایی ری‌اکشن انجینز (Reaction Engines) در حال توسعه می‌باشد، قادر خواهد بود که بین دو حالت تغییر وضعیت دهد. در هنگام استفاده به عنوان موتور هواپیما، سابر از اکسیژن داخل اتمسفر استفاده کرده و در حالت استفاده به عنوان موتور ماهواره‌بر، هیدروژن مایع را به عنوان سوخت با یک اکسیدایزر وارد فرایند احتراق کرده و نیروی پیشران تولید می‌کند. این فناوری که مشخصا برای پروازهای فضایی زیرمداری و سفرهای فراصوت بین قاره‌ای کاربرد دارد، ممکن است انقلابی در صنعت حمل و نقل فضایی به وجود آورد.