1397/05/25

سفر به ماه از هالیوود روایت می‌شود

تصویر جدیدی از فیلم اولین مرد (First Man) منتشر شده است که در آن شاهد حضور شخصیت رایان گاسلینگ هستیم. در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تصویر جدیدی از فیلم First Man منتشر شده است. از فیلم First Man به‌عنوان یکی از شانس‌های اصلی اسکار امسال نام برده می‌شود. فیلم First Man داستان سفر به ماه در سال ۱۹۶۹...
سفر به ماه از هالیوود روایت می‌شود

تصویر جدیدی از فیلم اولین مرد (First Man) منتشر شده است که در آن شاهد حضور شخصیت رایان گاسلینگ هستیم. در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تصویر جدیدی از فیلم First Man منتشر شده است. از فیلم First Man به‌عنوان یکی از شانس‌های اصلی اسکار امسال نام برده می‌شود. فیلم First Man داستان سفر به ماه در سال ۱۹۶۹ را روایت می‌کند که نیل آرمسترانگ (neil Armstrog) با سفینه آپولو ۱۱ به کره ماه سفر کرد و به اولین انسانی تبدیل شد که روی ماه قدم گذاشت. رایان گاسلینگ در نقش نیل آرمسترانگ، کلر فوی در نقش جنت شارون ، کوری استول در نقش باز آلدرین (Buzz aldrin)، کایل چندلر در نقش دیک اسلایتون (Deke Slayton)، جیسون کلارک در نقش ادوارد هیگینز وایت (Ed White)، جان برنتال در نقش دیوید اسکات (David Scott)، برایان دارسی جیمز در نقش جوزف ای واکر (Joseph A. Walker)، پاتریک فوگیت در نقش الیوت سی (Elliot See)، کوری مایکل اسمیت در نقش راجر بی (Roger B. Chaffee). چافی و اسکایلر بیبل در نقش ریچارد اف گوردن جونیور ( Richard F. Gordon JR)، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم First Man حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم First Man برای اکران در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ (۲۰ مهر ۱۳۹۷) برنامه‌ریزی شده است. این فیلم اقتباسی از رمان اولین مرد: زندگی نیل آرمسترانگ (First Man: A Life of Neil A. Armstrong) اثر جیمز هنسن، است که جاش سینگر، برنده جایزه اسکار برای نوشتن فیلمنامه فیلم Spotlight (اسپات‌لایت)، وظیفه نوشتن فیلمنامه آن را بر عهده داشته است. ماه خرداد امسال، شرکت یونیورسال پیکچرز اولین تریلر رسمی فیلم First Man را منتشر کرد. همچنین هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز قرار است با فیلم اولین مرد افتتاح شود.

منبع: زومجی

فضانوردی و سرنشین‌دار | تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

چرا آمریکا به فعالیت‌های فضایی صلح‌آمیز دیگر کشورها برچسب نظامیگری می‌زند؟

سیروس برزو: برنامه‌های نظامی زیادی در آمریکا با پوشش‌های علمی انجام‌شده و می‌شود. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چطور پنتاگون (Pentagon) می‌تواند از یک ماهواره علمی یا کاوشگر دورپرواز یا مدارگرد که به دور ماه می‌چرخد، بهره‌برداری نظامی کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی می‌آورم. برنامه لوناراربیتر (Lunar Orbiters) شامل ۵مدارگرد خودکار بود که از ۱۹۶۶تا۱۹۶۷ توسط آمریکا پرتاب شد تا سطح ماه را تصویربرداری کند. قبل از این‌که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بتواند اولین قدم خود را بر ماه بگذارد، ناسا سازمان فضایی آمریکا نیاز داشت محلی که آپولو-۱۱ به راحت فرود آید را دقیقاً مشخص کند. هر کاوشگر لوناراربیتر دارای دو دوربین بود و به‌جای فیلم ۳۵میلی‌متری استاندارد ماهواره‌ها، از فیلم ۷۰میلی‌متری استفاده می‌کردند که امروزه برای ساخت فیلم‌های آی‌مکس (IMAX) استفاده می‌شود. در این کاوشگر، فیلم در مقابل اسکنر خاصی قرار می‌گرفت سپس این اطلاعات از طریق امواج رادیویی به مراکز فضای ارتباطی ناسا در اسپانیا، استرالیا و آمریکا فرستاده می‌شد، جایی که داده‌ها روی نوار مغناطیسی ثبت شد. سپس توسط کارشناسان به شکل عکس‌های بسیار دقیق بازسازی می‌شد. این روش بعداً در ماهواره‌های جاسوسی استفاده شد و دیگر نیازی به ارسال فیلم‌ها از مدار زمین نبود.