1397/05/22

اطلاع‌رسانی روسکاسموس درباره سفر غیرعادی سایوز

سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (Roscosmos) درباره پرتاب بعدی ناوکیهانی سایوز اطلاعات جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌دهد این سفر با مأموریت‌های سال‌های اخیر متفاوت است. در اطلاعیه روسکاسموس آمده است که سایوز ام.اس- ۱۰ تنها دو نفر سرنشین خواهد داشت. اعضای گروه اعزامی شماره ۵۷ ایستگاه فضایی بین‌المللی که...
اطلاع‌رسانی روسکاسموس  درباره سفر غیرعادی سایوز

سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (Roscosmos) درباره پرتاب بعدی ناوکیهانی سایوز اطلاعات جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌دهد این سفر با مأموریت‌های سال‌های اخیر متفاوت است.
در اطلاعیه روسکاسموس آمده است که سایوز ام.اس- ۱۰ تنها دو نفر سرنشین خواهد داشت. اعضای گروه اعزامی شماره ۵۷ ایستگاه فضایی بین‌المللی که با این سفینه به مجتمع مداری منتقل خواهند شد شامل یک کیهان‌نورد باسابقه و یک فضانورد تازه‌کار خواهند بود.
خدمه این سفینه شامل آلکسی آووچینین (Aleksey Ovchinin) کیهان‌نورد روسکاسموس به‌عنوان فرمانده سفینه و تایلر هگ (Tyler Hague) فضانورد ناسا با سمت مهندس پرواز خواهند بود.

اطلاع‌رسانی روسکاسموس  درباره سفر غیرعادی سایوز

آلکسی هگ

این دو نفر را اولگ کانوننکو (Oleg Kononenko), کیهان‌نورد روسکاسموس و دیوید سن ژاک (David Saint-Jacques), فضانورد ناسا پشتیبانی خواهند کرد تا اگر برای هر یک اتفاق غیرمنتظره‌ای افتاد جایگزین شوند.

ناوهای سایوز ام.اس گنجایش سه سرنشین را دارند اما سایوز ام.اس- ۱۰ تنها دو نفر را به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد زیرا در بازگشت باید اولین فضانورد اماراتی را نیز به زمین بیاورد.

این مأموریت، یک‌صد و سی و نهمین پرواز مأموریت سرنشین دار ناو کیهانی سایوز از سال ۱۹۶۷ خواهد بود.

آووچینین فرمانده سفینه در ۲۸ سپتامبر ۱۹۷۱ در ریبینسک(Rybinsk) استان یاروسلاول(Yaroslavl) روسیه به دنیا آمد. او که در پایان تحصیلات متوسطه به دانشگاه نیروی هوایی روسیه روی آورد در  سال ۲۰۰۶ به‌عنوان فضانورد انتخاب شد. اولین پرواز فضایی آووچینین بر عرشه ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-۲۰ ام (Soyuz TM-20M) در ۱۸ مارس ۲۰۱۶ آغاز شد و بعد از ۱۷۲ روز پایان یافت و نامش را به‌عنوان پانصد و چهل و هفتمین فضانورد جهان و یک‌صد و بیستمین کیهان‌نورد روسیه به ثبت رساند.

اطلاع‌رسانی روسکاسموس  درباره سفر غیرعادی سایوز

آلکسی آووچینین
سفر با سایوز ام.اس- ۱۰ دومین مأموریت مداری آووچینین به‌حساب می‌آید و انتظار می‌رود طول مدت اقامت فضایی او را به حدود یک سال برساند.
تایلر هگ سرهنگ دوم نیروی هوایی آمریکا در ۲۴ سپتامبر ۱۹۷۵ در شهر بلویل (Belleville) از ایالت کانزاس (Kansas) آمریکا به دنیا آمد. وی در ۲۰۱۳ به جرگه فضانوردان ناسا پیوست.
روسکاسموس تاریخ پرتاب سایوز ام.اس- ۱۰ را ۱۰ نوامبر سال جاری مسیحی اعلام کرده است. آووچینین و هگ قرار است تا ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ در مدار زمین فعالیت داشته باشند و در پایان مأموریت همراه با شهروند امارات که هنوز نامش معلوم نیست به زمین‌ برگردند.
۹ شهروند امارات از اوایل این ماه در روسیه بسر می‌برند و قرار است از بین آن‌ها دو نفر برای دیدن یک دوره آموزشی فشرده انتخاب شوند تا یکی از آن‌ها سفری ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی داشته باشد. اولین فضانورد اماراتی به همراه اولگ اسکریپوچکا (Oleg Skripochka) فضانورد روسکاسموس و کریستینا هاموک- کوچ (Christina Hammock-Koch) با سفینه سایوز ام.اس-۱۲ (Soyuz MS-12) از ۵ آوریل ۲۰۱۹ سفری ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد داشت و ۱۵ آوریل با ناو سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz MS-10) به زمین‌ برخواهد گشت.

 

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

جوان‌ترین فضانورد جهان که بود؟

1397/05/25
در حالی که دنیا هنوز از پرواز گاگارین (Yuri Gagarin) در شگفت بود رسانه‌های شوروی خبر پرتاب دومین فضانورد این کشور را اعلام کردند، اما تنها خبر این پرواز جهانیان را بهت زده نکرد بلکه سن فضانورد...

۹ فضانورد پرواز آزمایشی کپسول های فضایی ۲۰۱۹ انتخاب شدند

1397/05/14
ناسا ۹ فضانورد را انتخاب کرده تا در سال آتی میلادی در مأموریت‌های آزمایشی و همچنین نخستین فرایند ارسال کپسول‌های فضایی اسپیس ایکس (spaceX) و بوئینگ (Boing) شرکت کنند. این فضانوردان نخستین...

پربازدیدکننده ترین خبر

سال 97 از نگاه اسپاش؛ ماهواره‌برها و پرتاب‌های مهم سال

ساخت و پرتاب ماهواره‌برها هر ساله از مهم‌ترین اخبار فضایی جهان هستند. سال گذشته پایگاه تحلیلی خبری اسپاش تلاش کرد تا مهم‌ترین پرتاب‌های فضایی انجام شده را به اطلاع مخاطبین خود برساند. در ادامه مروری داریم بر خلاصه مهمترین خبرهای منتشر شده توسط اسپاش در زمینه ماهواره‌برها و پرتاب‌های فضایی طی سال 97. با کلیک بر روی عنوان خبر می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید.