1397/05/21

ایستگاه فضایی تیانگونگ چین سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب می شود

مقامات اداره فضانوردی چین اعلام کردند ایستگاه فضایی تیانگونگ (Tiangong) چین در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب خواهد شد. این ایستگاه فضایی از استانداردهای مشابه ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برخوردار خواهد بود و فضانوردان خارجی نیز می‌توانند در آن اقامت داشته باشند. ­به گفته مقامات چین، ایستگاه فضایی تیانگونگ...
ایستگاه فضایی تیانگونگ چین سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب می شود

مقامات اداره فضانوردی چین اعلام کردند ایستگاه فضایی تیانگونگ (Tiangong) چین در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب خواهد شد.
این ایستگاه فضایی از استانداردهای مشابه ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برخوردار خواهد بود و فضانوردان خارجی نیز می‌توانند در آن اقامت داشته باشند.
­به گفته مقامات چین، ایستگاه فضایی تیانگونگ بزرگتر از ایستگاه فضایی میر (Mir) روسیه و متشکل از یک مدول اصلی و دو کابین آزمایشگاهی است و برای قرار گرفتن سه تا شش فضانورد در آن فضای کافی وجود دارد.
ژانگ بائوشین، از کارشناسان فضانوردی چین، اعلام کرد: «تنها تعداد اندکی از کشورها قادر به قرار دادن ایستگاه فضایی در مدار زمین هستند و برنامه پرتاب تیانگونگ برنامه گسترده‌ای است که توانمندی‌های جامع و فراگیر علمی و فنی چین را به اثبات می‌رساند. این ایستگاه فضایی به چین امکان می‌دهد تا برای انجام دادن آزمایشات متعدد علمی از یک آزمایشگاه فضایی برخوردار باشد.»
تیانگونگ همچنین به یک تلسکوپ تحقیقاتی بزرگ مجهز خواهد بود که از قدرت وضوح مشابه تلسکوپ فضایی هابل برخوردار است. دو کابین آزمایشگاهی این فضاپیما به گونه‌ای طراحی شده است که از ویژگی انجام دادن آزمایش‌های سقوط آزاد و میکروگرانش (ریزگرانش) بهره‌مند باشند.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانوردان چین برای کار در ایستگاه فضایی بزرگ این کشور آماده می شوند

1397/05/07
بر اساس خبرهای منتشره گرچه تاریخ پرتاب ایستگاه فضایی بزرگ چین مشخص نیست اما گفته می‌شود بخش اصلی با نام تیانه-۱ (Tianhe-1) در سال ۲۰۲۰ راهی مدار زمین می شود. ایستگاه فضایی بزرگ چین که...

پربازدیدکننده ترین خبر

کاتالوگ مرجعی از اثرات اجرام منظومه شمسی ایجاد شد

تیمی از اخترشناسان در موسسه کارل سیگن دانشگاه کرنل اقدام به طراحی یک کاتالوگ مرجع از انعکاس هندسی و طیف ۱۹ جرم سماوی کردند که نشان‌دهندۀ تنوع اجرام در منظومه شمسی است: ۸ سیاره، از سنگی گرفته تا گازی؛ ۹ قمر، از یخی گرفته تا گسیل کننده گدازه؛ و ۲ سیاره کوتوله (سرس و پلوتو). اخترشناسان با مقایسه طیف‌های مشاهده‌شده و سپیدایی سیاره‌های فراخورشیدی خواهند توانست ویژگی‌های آن‌ها را تعیین کنند.