1397/05/21

منظره آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا از فضا

دو تن از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) تصویر آتش‌سوزی مهیب جنگل‌های کالیفرنیا را به ثبت رسانده‌اند. یکی از فضانوردان آژانس فضایی اروپا (ESA) به نام الکساندر گرست (Alexander Gerst) به همراه ریکی آرنولد (Ricky Arnold) فضانورد ناسا که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برند،...
منظره آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا از فضا

دو تن از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) تصویر آتش‌سوزی مهیب جنگل‌های کالیفرنیا را به ثبت رسانده‌اند.

یکی از فضانوردان آژانس فضایی اروپا (ESA) به نام الکساندر گرست (Alexander Gerst) به همراه ریکی آرنولد (Ricky Arnold) فضانورد ناسا که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برند، تصاویر آتش‌سوزی‌ جنگل‌هایی در کالیفرنیا را به ثبت رسانده است.
این آتش‌سوزی از ماه پیش آغاز شده است و تاکنون بیش از ۲۵۵ هزار هکتار از جنگل‌های کالیفرنیا را نابود کرده است.
دیدن این آتش‌سوزی‌ها حتی از فضا هم رعب‌آوراست.
تصاویر دودهای این آتش‌سوزی از فاصله ۲۵۰ مایلی فراز زمین گرفته شده است. هم‌اکنون بالای ۴ هزار و ۳۰۰ نفر در تلاش هستند تا این آتش‌سوزی را مهار کنند.
داده‌های ماهواره‌ای و ابزارهایی که توسط فناوری‌های فضایی تجهیز شده‌اند، برای مهار این آتش مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
این ابزارهای ماهواره‌ای، بهتر می‌توانند میزان ذرات آتش را که به هوا منتشر می‌شود، تخمین بزنند.
گفتنی است، اطلاعاتی که فضانوردان از زمین دریافت می‌کنند، تاثیرات به‌سزایی در نجات زندگی انسان‌های ‌روی کره زمین دارد.

منظره آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا از فضا

منظره آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا از فضا

منظره آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا از فضا

سنجش از دور | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.