1397/05/14

مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس

مرکز ترویج علوم فضایی فضای نهم با هدف آشنا کردن مردم با این صنعت و نشان دادن توانایی‌های آن در زندگی و کار عموم مردم در رشته‌های مختلف در شهر شیان چین گشایش یافت. مرکز ترویج علوم فضایی چین به تازگی در شهر شیان کشور چین افتتاح شده است. این مرکز که به شکل موزه آموزشی فعال با نام فضای نهم(Ninth Space)...
مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس

مرکز ترویج علوم فضایی فضای نهم با هدف آشنا کردن مردم با این صنعت و نشان دادن توانایی‌های آن در زندگی و کار عموم مردم در رشته‌های مختلف در شهر شیان چین گشایش یافت.

مرکز ترویج علوم فضایی چین به تازگی در شهر شیان کشور چین افتتاح شده است. این مرکز که به شکل موزه آموزشی فعال با نام فضای نهم(Ninth Space) و شعار «دانش، رویاها را رهبری می‌کند» راه‌اندازی شده، در نظر دارد در زمینه آموزش علمی حرفه‌ای و سیستماتیک پیرامون فضانوردی فعالیت کند.
مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس
مسئولان این مرکز معتقدند انیمیشن‌های پیچیده فعلی، بازی‌های دنیای مجازی و دیگر محتواهای مرتبط با سرگرمی، دارای درجه‌بندی واقعی نیستند و این باعث می‌شود کودکان برای شناسایی محتوای مثبت و سالم دچار مشکل شوند.

به عقیده آن‌ها، یادگیری کودکان از فیلم‌ها و کارهای تلویزیونی باعث آسیب دور افتادگی از واقعیت‌ها می‌شود. مرکز و موزه آموزشی فضای نهم، با توجه به این موضوع ساخته شده است. محتوای این موزه، بازدیدکنندگان از جمله کودکان را قادر می‌سازد تا از طریق روش‌های چندگانه، تفکر علمی و روحیه علمی خود را بالا ببرند.

مسئولان چینی می‌گویند اولین کاری که باید انجام دهیم این است که نگاه‌ها و مفاهیم در مورد فناوری فضایی را در ذهن مردم تغییر دهیم تا آنان واقعیت‌های این فناوری را درک کنند. اکثر مردم هنوز فکر می‌کنند که ماهواره‌ها فقط به کار محققان و در نهایت برای ارسال اخبار تلویزیونی کاربرد دارند.

در این مرکز علاقه‌مندان نه تنها می‌توانند با لایه‌های مختلف فناوری فضایی آشنا شوند، بلکه حتی چگونگی طراحی ماهواره‌ها را فرا بگیرند و اطلاعات ماهواره‌ای را به طور مستقیم در مدرسه دریافت کنند.
مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس
همچنین می‌توانند از طریق ایستگاه اندازه‌گیری و کنترل، به ماهواره اطلاعات بفرستند و در اداره ماهواره‌ها شرکت داشته باشند.

مسئولان این مرکز معتقدند توسعه دانش در زمینه فناوری فضایی برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه بسیار مهم است و طراحی، جمع‌آوری و اندازه‌گیری اطلاعات ماهواره‌ها به شکل عملی و تجربی می‌تواند علاقه دانش‌آموزان به کاوش ناشناخته‌ها و هدایت آنها برای توسعه دیدگاه خود از زمین و فضا را افزایش دهد.
مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس
فلسفه راه‌اندازی این مرکز این است که کارشناسان توسعه علم و فناوری در چین معتقدند اهمیت اکتشاف انسان از جهان، دارای جنبه‌های مختلفی است که از تصور و رویا شروع می‌شود و به تفکر فلسفی، تفکر منطقی و تفکر علمی، همچنین کسب و کار فضایی ختم خواهد شد.

در عین حال، فرآیند کار ترویج  فناوری فضایی تنها در نوآوری متوقف نمی‌شود، انسان در فناوری فضایی یاد می‌گیرد با سختی‌ها مبارزه کند، همچنین باور می‌کند که قادر به حل مسائل و مشکلات است.
مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس
کارشناسان می‌گویند فناوری، نردبان پیشرفت انسان به‌شمار می‌رود و برای محقق شدن برنامه‌های علمی در هر رشته، باید مردم را با علم آشنا کرد تا به آن ایمان بیاورند و راهبرد «فرهنگ + فناوری»، منجر به تسریع در گسترش فناوری و ارتقاء نوآوری و تلاش برای دستیابی به هدف افزایش سواد علمی در عموم مردم می‌شود و موزه‌های علمی نقش اول را در این مسیر دارند.

مرکز ترویج علوم فضایی چین گشایش یافت+ عکس

آموزش |

نظر شما
اخبار مرتبط

امضای قرارداد تاسیس مرکز تحقیقاتی و پارک علم و فناوری هوافضا بین چین و بلاروس

1397/05/03
وزارت اقتصاد بلاروس از امضای تاسیس یک مرکز تحقیقاتی با همکاری شرکت فناوری هوا فضایی چین (China Aerospace Science and Technology Corporation -CASC) در پارک صنعتی گرانداستون بلاروس خبر داد...

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویری زیبا از سیاره مریخ حاصل دست‌رنج کاوشگر کنجکاوی و هم‌قطارانش

در اینجا تصاویری به‌غایت زیبا از سیاره مریخ را گردآوری کرده‌ایم که توسط کاوشگر کنجکاوی یا کیوریاسیتی (Curiosity) و سایر تجهیزات اکتشافی ناسا به زمین مخابره شده‌اند. از تاریخ ۵ اوت ۲۰۱۲، کاوشگر کنجکاوی بار سفر به سیاره همسایه را بست و ۶ سال اخیر را به انجام فعالیت‌های اکتشافی در گودال گیل (Gale Crater) مریخ گذراند. اما بااینکه شعاع پیمایش مریخ‌نورد کنجکاوی از ۲۰ کیلومتر تجاوز نکرده، این کاوشگر موفق به ثبت تعداد زیادی عکس شده است که ازلحاظ زیبایی، بسیار چشمگیر و از جنبه علمی، بسیار پراهمیت هستند. از تجمیع این عکس‌ها با تصاویر دیگری که توسط کاوشگر ۱۵ ساله‌ی فرصت یا آپورچونیتی (Opportunity) و همین‌طور مدارگرد اکتشافی مریخ به ثبت رسیده‌اند، آلبوم عکس بی‌نظیری پدیده آمده است که در ادامه تماشا خواهید کرد.