1397/05/09

ارائه ۹ خدمت الکترونیکی اصلی سازمان فضایی ایران در نمایشگاه الکامپ

دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در اولین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه، در غرفه سازمان فضایی ایران حضور یافت. رییس سازمان فضایی ایران ضمن بازدید از بخش الکامپ استارز نمایشگاه با نمایندگان کسب‌و‌کارهای...
 ارائه ۹ خدمت الکترونیکی اصلی سازمان فضایی ایران در نمایشگاه الکامپ

دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در اولین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه، در غرفه سازمان فضایی ایران حضور یافت.
رییس سازمان فضایی ایران ضمن بازدید از  بخش الکامپ استارز نمایشگاه با نمایندگان کسب‌و‌کارهای نوپا نیز به گفت‌وگو نشست.
نمایندگان استارتاپ‌های کشور که همه در بخش الکامپ استارز حضور دارند ضمن ارائه‌ اطلاعات دقیق و جامعی از روند تاسیس و رشد استارتاپ‌ها در کشور چشم‌اندازهای کلان و چالش‌های رسیدن به اهداف خود را با معاون وزیر ارتباطات در میان گذاشتند.
در ادامه این بازدید، دکتر براری ضمن حضور در غرفه سازمان فضایی ایران، بر لزوم توسعه کاربردها و خدمات فضایی در کشور تاکید کرد و افزود: «امروزه کشور با چالش‌هایی در حوزه‌های آب، خشکسالی و محیط زیست روبه‌روست که فناوری فضایی در مدیریت و حل این چالش‌ها می‌تواند نقش موثری داشته باشد و توسعه فناوری فضایی در کشور باید با هدف ارائه خدمات کاربردی به جامعه و بر اساس نیازهای اساسی کشور صورت پذیرد.»
وی ادامه داد: «مردم باید بدانند در تمام دنیا دیگر بخش فضایی فقط جذابیت بصری ندارد بلکه به یکی از شاخه‌های اقتصادی و مهم در زمینه ارائه خدمات تبدیل شده است.»
گفتنی است، در غرفه سازمان فضایی ایران ۹ خدمت کاربردی ارایه می‌شود. شامل آموزش و ترویج در حوزه علوم و فناوری فضایی، ارائه خدمات کاربردی سنجش از دور، ارائه اطلاعات پایش ماهواره‌ای زمین، ارائه خدمات آزمایشگاهی سنجش از دور، ثبت شبکه‌های ماهواره‌ای در مراجع داخلی و بین‌المللی، خدمات حوزه نجوم رصدی، ارائه داده و تصاویر ماهواره‌ای، خدمات ارتباطی ماهواره اینمارست و خدمات پهنای باند ماهواره‌ای.
همچنین داده‌های طیفی از طریق دسترسی به کتابخانه طیفی و خدمات طیف سنجی از دیگر خدمات الکترونیکی سازمان فضایی ایران است که در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

 

داخلی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.