1397/05/09

ارائه ۹ خدمت الکترونیکی اصلی سازمان فضایی ایران در نمایشگاه الکامپ

دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در اولین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه، در غرفه سازمان فضایی ایران حضور یافت. رییس سازمان فضایی ایران ضمن بازدید از بخش الکامپ استارز نمایشگاه با نمایندگان کسب‌و‌کارهای...
 ارائه ۹ خدمت الکترونیکی اصلی سازمان فضایی ایران در نمایشگاه الکامپ

دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در اولین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه، در غرفه سازمان فضایی ایران حضور یافت.
رییس سازمان فضایی ایران ضمن بازدید از  بخش الکامپ استارز نمایشگاه با نمایندگان کسب‌و‌کارهای نوپا نیز به گفت‌وگو نشست.
نمایندگان استارتاپ‌های کشور که همه در بخش الکامپ استارز حضور دارند ضمن ارائه‌ اطلاعات دقیق و جامعی از روند تاسیس و رشد استارتاپ‌ها در کشور چشم‌اندازهای کلان و چالش‌های رسیدن به اهداف خود را با معاون وزیر ارتباطات در میان گذاشتند.
در ادامه این بازدید، دکتر براری ضمن حضور در غرفه سازمان فضایی ایران، بر لزوم توسعه کاربردها و خدمات فضایی در کشور تاکید کرد و افزود: «امروزه کشور با چالش‌هایی در حوزه‌های آب، خشکسالی و محیط زیست روبه‌روست که فناوری فضایی در مدیریت و حل این چالش‌ها می‌تواند نقش موثری داشته باشد و توسعه فناوری فضایی در کشور باید با هدف ارائه خدمات کاربردی به جامعه و بر اساس نیازهای اساسی کشور صورت پذیرد.»
وی ادامه داد: «مردم باید بدانند در تمام دنیا دیگر بخش فضایی فقط جذابیت بصری ندارد بلکه به یکی از شاخه‌های اقتصادی و مهم در زمینه ارائه خدمات تبدیل شده است.»
گفتنی است، در غرفه سازمان فضایی ایران ۹ خدمت کاربردی ارایه می‌شود. شامل آموزش و ترویج در حوزه علوم و فناوری فضایی، ارائه خدمات کاربردی سنجش از دور، ارائه اطلاعات پایش ماهواره‌ای زمین، ارائه خدمات آزمایشگاهی سنجش از دور، ثبت شبکه‌های ماهواره‌ای در مراجع داخلی و بین‌المللی، خدمات حوزه نجوم رصدی، ارائه داده و تصاویر ماهواره‌ای، خدمات ارتباطی ماهواره اینمارست و خدمات پهنای باند ماهواره‌ای.
همچنین داده‌های طیفی از طریق دسترسی به کتابخانه طیفی و خدمات طیف سنجی از دیگر خدمات الکترونیکی سازمان فضایی ایران است که در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

 

داخلی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

جوان‌ترین فضانورد جهان که بود؟

در حالی که دنیا هنوز از پرواز گاگارین (Yuri Gagarin) در شگفت بود رسانه‌های شوروی خبر پرتاب دومین فضانورد این کشور را اعلام کردند، اما تنها خبر این پرواز جهانیان را بهت زده نکرد بلکه سن فضانورد هم باعث تعجب شد. گرمان تیتف سرنشین سفینه وستک-۲ (Vostak-2) تنها ۲۵ سال سن داشت. سفینه وستک-۲ در ساعت ۰۶:۰۰ روز ۶ اوت ۱۹۶۱ از پایگاهی به فضا پرتاب شد که در آن زمان رسانه‌های گروهی شوروی اطلاع روشنی از آن را اعلام نکردند. گزارش خبرگزاری رسمی شوروی(تاس) درباره پرتاب در ساعت ۰۷:۴۰ و فقط در زمانی پخش شد که کاملاً مطمئن شدند که سفینه در مدار و فضانورد در حالت خوب است. در این اعلامیه هدف پرواز مطالعه اثرات بی وزنی در پروازهای طولانی بر روی بدن انسان و عکس العمل بدن در این پرواز بازگشت به زمین همچنین بررسی کار انسان در شرایط بی‌وزنی و بررسی سفینه فضایی توسط کیهان نورد ذکر شده بود.