1397/05/08

پرواز به مریخ مورد تهدید قرار گرفت

بیل نلسون (Bill Nelson)، فضانورد و سناتور ایالات متحده از ایالت فلوریدا، ابراز کرد که با توجه به بودجه فعلی ناسا و برنامه‌های رئیس جمهور، دونالد ترامپ، برای بازگشت به ماه، سفر انسان به مریخ تا سال ۲۰۵۰ به تاخیر می‌افتد. امریکا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ فضانوردان خود را به مریخ اعزام کند، اما هنوز طرحی در...
پرواز به مریخ مورد تهدید قرار گرفت

بیل نلسون (Bill Nelson)، فضانورد و سناتور ایالات متحده فلوریدا، ابراز کرد که با توجه به بودجه فعلی ناسا و برنامه‌های رئیس جمهور، دونالد ترامپ، برای بازگشت به ماه، سفر انسان به مریخ تا سال ۲۰۵۰ به تاخیر می‌افتد.
امریکا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ فضانوردان خود را به مریخ اعزام کند، اما هنوز طرحی در این مورد وجود ندارد، حتی شنیدن طرح آن تا ۷ ماه به تعویق افتاده است.

باراک اوباما، رئیس جمهور قبلی امریکا، برنامه سفر به ماه را معلق کرد و خواستار متمرکز شدن بر روی سفر به مریخ شد. اما ترامپ قصد دارد دوباره طرح سفر به ماه را راه‌اندازی کند.
مشکل دیگر این برنامه، کمبود بودجه این عرصه است. در سال ۲۰۰۹ کمسیون امور بررسی مشکلات پرواز، رفت وآمد انسان به ماه و مریخ اعلام نمود که با وصف طرح‌ریزی ارزان قیمت برنامه پرواز به مریخ و ماه، ناسا به افزایش بودجه تا ۳ ملیارد دلار برای اعزام انسان به ماه و مریخ نیاز دارد. اما آکادمی ملی امریکا اعلام کردکه در این صورت طرح مریخ تا سال ۲۰۵۰ معلق میگردد.
لازم به ذکر است که برای پرواز به مریخ در سال ۲۰۳۰ باید همزمان ده‌ها فناوری مختلف شامل دستگاه نشست آرام فضانوران به مریخ و برگشت آن‌ها به زمین آزمایشات خود را تکمیل نمایند. این اقدام به طرحی بلند مدت نیاز دارد.

منبع: اسپوتینک

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

چرا از آخرین سفر انسان به ماه بیش از 45 سال گذشته است؟

1397/05/08
پیاده کردن ۱۲ فضانورد در کره ماه اگر مهم‌ترین دستاورد ناسا نباشد، قطعا یکی از پراهمیت‌ترین‌ها است. اما به چه دلیل از آخرین سفر انسان به ماه چیزی نزدیک به نیم قرن می‌گذرد؟ فضانوردان پاسخ‌هایی...

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره‌ها در جستجوی زمین‌های مناسب برای کاشت برنج

مرکز کاربردهای فضایی شمال شرق (North Eastern Space Applications Centre به‌اختصار NESAC) در هند به درخواست اداره کشاورزی دولت ایالت مگالایا (Meghalaya) به یاری تعیین زمین‌های مناسب برای کاشت برنج با استفاده از فناوری فضایی آمده است. در این طرح فناوری‌های ماهواره‌ای از سنجش از دور و سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی یا جی‌آی‌اس (GIS) به کار گرفته می‌شوند. به گفته مسئولان این طرح، استفاده از فناوری فضایی باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از سعی و خطا برای تعیین زمین‌های مناسب می‌شود. همچنین با داده‌های ماهواره‌ای می‌توان مناطق بسیار بزرگی را بررسی کرد که انجام زمینی چنین کاری بسیار دشوار است. البته ماهواره‌ها نمی‌توانند تحولات اجتماعی و جمعیتی را تشخیص دهند و به همین دلیل باید منابع اطلاعات مختلفی برای به دست آوردن چشم‌اندازی جامع از مناطقی که هم از نظر اجتماعی و هم بوم‌شناسی برای پرورش برنج بورو مناسب باشند ترکیب شوند.