1394/10/19

چین برای انجام 20 ماموریت فضایی در سال 2016 آماده می شود

چین در حال آماده سازی برای انجام 20 ماموریت فضایی در سال جاری است که این ماموریت ها شامل یک ماموریت سرنشین دار و پرتاب هایی به وسیله دو راکت خواهد بود. همچنین راه اندازی آزمایشگاه فضایی، فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou XI و پرتاب راکت های Long March 5 و Long March 7 و همچنین پرتاب دو ماهواره جزئی از این...
چین برای انجام 20 ماموریت فضایی در سال 2016 آماده می شود
چین در حال آماده سازی برای انجام 20 ماموریت فضایی در سال جاری است که این ماموریت ها شامل یک ماموریت سرنشین دار و پرتاب هایی به وسیله دو راکت خواهد بود. همچنین راه اندازی آزمایشگاه فضایی، فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou XI و پرتاب راکت های Long March 5 و  Long March 7 و همچنین پرتاب دو ماهواره جزئی از این پروژه ها خواهند بود. قرار است امسال یک ماهواره مخابراتی هم که برای اولین بار جزو همکاری های چین و اروپا به حساب می آید از طرف چین برای بلاروس پرتاب شود.چین برای اینکه برنامه ایجاد ایستگاه فضایی را به تدریج تحقق بخشد، قصد دارد در نیمه اول سال جاری میلادی آزمایشگاه فضایی «تیان گونگ 2» را برای انجام آزمایش های مختلف به ایستگاه فضایی در مدار زمین قرار دهد.
منبع: business-standard

ماهواره‌بر و پرتاب | توریسم فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.