1394/10/17

موشک جدید ضدماهواره روسیه، آمریکا را نگران کرده است

شبکه تلویزیونی راشا تودی از نگرانی آمریکا از امکان تجهیز نیروهای موشکی روسیه به سامانه جدید پدافند موشکی و فضایی به نام «ای-235» یا «نودال» خبر داد که قادر به نابودی ماهواره های آمریکایی در مدار زمین است. راشاتودی در ادامه گزارش خود خاطرنشان کرد: تحلیلگران نظامی آمریکایی سامانه موشکی جدید روسیه را تهدیدی...
موشک جدید ضدماهواره روسیه، آمریکا را نگران کرده است
شبکه تلویزیونی راشا تودی از نگرانی آمریکا از امکان تجهیز نیروهای موشکی روسیه به سامانه جدید پدافند موشکی و فضایی به نام «ای-235» یا «نودال» خبر داد که قادر به نابودی ماهواره های آمریکایی در مدار زمین است. راشاتودی در ادامه گزارش خود خاطرنشان کرد: تحلیلگران نظامی آمریکایی سامانه موشکی جدید روسیه را تهدیدی برای ماهواره های آمریکا در فضا می دانند که نقاط آسیب پذیر راهبردی این کشور را برملا می کند. به عقیده این تحلیلگران، روسیه و چین با موشک های ضدماهواره خود می توانند سیستم ارتباطی واحدهای جاسوسی، گارد ملی این کشور و خطوط ارتباطاتی حیاتی آمریکا را از کار انداخته و به این وسیله به توانایی نظامی آمریکا برای اجرای عملیات نظامی و دفاع از امنیت کشور خود ضربه مرگبار وارد کنند.
منبع: ایرنا

ماهواره‌بر و پرتاب | جنگ‌های فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره‌ها در جستجوی زمین‌های مناسب برای کاشت برنج

مرکز کاربردهای فضایی شمال شرق (North Eastern Space Applications Centre به‌اختصار NESAC) در هند به درخواست اداره کشاورزی دولت ایالت مگالایا (Meghalaya) به یاری تعیین زمین‌های مناسب برای کاشت برنج با استفاده از فناوری فضایی آمده است. در این طرح فناوری‌های ماهواره‌ای از سنجش از دور و سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی یا جی‌آی‌اس (GIS) به کار گرفته می‌شوند. به گفته مسئولان این طرح، استفاده از فناوری فضایی باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از سعی و خطا برای تعیین زمین‌های مناسب می‌شود. همچنین با داده‌های ماهواره‌ای می‌توان مناطق بسیار بزرگی را بررسی کرد که انجام زمینی چنین کاری بسیار دشوار است. البته ماهواره‌ها نمی‌توانند تحولات اجتماعی و جمعیتی را تشخیص دهند و به همین دلیل باید منابع اطلاعات مختلفی برای به دست آوردن چشم‌اندازی جامع از مناطقی که هم از نظر اجتماعی و هم بوم‌شناسی برای پرورش برنج بورو مناسب باشند ترکیب شوند.