1394/10/17

موشک جدید ضدماهواره روسیه، آمریکا را نگران کرده است

شبکه تلویزیونی راشا تودی از نگرانی آمریکا از امکان تجهیز نیروهای موشکی روسیه به سامانه جدید پدافند موشکی و فضایی به نام «ای-235» یا «نودال» خبر داد که قادر به نابودی ماهواره های آمریکایی در مدار زمین است. راشاتودی در ادامه گزارش خود خاطرنشان کرد: تحلیلگران نظامی آمریکایی سامانه موشکی جدید روسیه را تهدیدی...
موشک جدید ضدماهواره روسیه، آمریکا را نگران کرده است
شبکه تلویزیونی راشا تودی از نگرانی آمریکا از امکان تجهیز نیروهای موشکی روسیه به سامانه جدید پدافند موشکی و فضایی به نام «ای-235» یا «نودال» خبر داد که قادر به نابودی ماهواره های آمریکایی در مدار زمین است. راشاتودی در ادامه گزارش خود خاطرنشان کرد: تحلیلگران نظامی آمریکایی سامانه موشکی جدید روسیه را تهدیدی برای ماهواره های آمریکا در فضا می دانند که نقاط آسیب پذیر راهبردی این کشور را برملا می کند. به عقیده این تحلیلگران، روسیه و چین با موشک های ضدماهواره خود می توانند سیستم ارتباطی واحدهای جاسوسی، گارد ملی این کشور و خطوط ارتباطاتی حیاتی آمریکا را از کار انداخته و به این وسیله به توانایی نظامی آمریکا برای اجرای عملیات نظامی و دفاع از امنیت کشور خود ضربه مرگبار وارد کنند.
منبع: ایرنا

ماهواره‌بر و پرتاب | جنگ‌های فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.