1394/10/14

سخنرانی علمی با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» در پژوهشگاه هوافضا برگز

در راستای برگزاری سخنرانی‌های علمی در پژوهشگاه هوافضا، چهارشنبه مورخ 29/7/94، سخنرانی علمی «دکتر رضا کلانتری‌نژاد» با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» با حضور جمعی از متخصصان و کارشناسان از ساعت 14:30 لغایت 16:30 در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد. خلاصه‌ای از این سخنرانی در...
سخنرانی علمی با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» در پژوهشگاه هوافضا برگز

در راستای برگزاری سخنرانی‌های علمی در پژوهشگاه هوافضا، چهارشنبه مورخ 29/7/94، سخنرانی علمی «دکتر رضا کلانتری‌نژاد» با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» با حضور جمعی از متخصصان و کارشناسان از ساعت 14:30 لغایت 16:30 در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد. خلاصه‌ای از این سخنرانی در ادامه آمده است. ایشان ابتدا مفهوم نانوتکنولوژی و سپس تاریخچة شروع این علم از سال 1999 را بیان کردند. در ابتدای امر فعالیت‌هایی در حوزه نانوتکنولوژی در کشورهایی همچون ژاپن و آمریکا گسترش پیدا کرد؛ که البته، یکی از پیشروان این حوزه ایالات متحدة آمریکاست.

داخلی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.