1394/10/14

سخنرانی علمی با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» در پژوهشگاه هوافضا برگز

در راستای برگزاری سخنرانی‌های علمی در پژوهشگاه هوافضا، چهارشنبه مورخ 29/7/94، سخنرانی علمی «دکتر رضا کلانتری‌نژاد» با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» با حضور جمعی از متخصصان و کارشناسان از ساعت 14:30 لغایت 16:30 در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد. خلاصه‌ای از این سخنرانی در...
سخنرانی علمی با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» در پژوهشگاه هوافضا برگز

در راستای برگزاری سخنرانی‌های علمی در پژوهشگاه هوافضا، چهارشنبه مورخ 29/7/94، سخنرانی علمی «دکتر رضا کلانتری‌نژاد» با عنوان «چالش‌های قرن بیست و یکم اکتشافات فضایی و نانوفناوری» با حضور جمعی از متخصصان و کارشناسان از ساعت 14:30 لغایت 16:30 در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد. خلاصه‌ای از این سخنرانی در ادامه آمده است. ایشان ابتدا مفهوم نانوتکنولوژی و سپس تاریخچة شروع این علم از سال 1999 را بیان کردند. در ابتدای امر فعالیت‌هایی در حوزه نانوتکنولوژی در کشورهایی همچون ژاپن و آمریکا گسترش پیدا کرد؛ که البته، یکی از پیشروان این حوزه ایالات متحدة آمریکاست.

داخلی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

جوان‌ترین فضانورد جهان که بود؟

در حالی که دنیا هنوز از پرواز گاگارین (Yuri Gagarin) در شگفت بود رسانه‌های شوروی خبر پرتاب دومین فضانورد این کشور را اعلام کردند، اما تنها خبر این پرواز جهانیان را بهت زده نکرد بلکه سن فضانورد هم باعث تعجب شد. گرمان تیتف سرنشین سفینه وستک-۲ (Vostak-2) تنها ۲۵ سال سن داشت. سفینه وستک-۲ در ساعت ۰۶:۰۰ روز ۶ اوت ۱۹۶۱ از پایگاهی به فضا پرتاب شد که در آن زمان رسانه‌های گروهی شوروی اطلاع روشنی از آن را اعلام نکردند. گزارش خبرگزاری رسمی شوروی(تاس) درباره پرتاب در ساعت ۰۷:۴۰ و فقط در زمانی پخش شد که کاملاً مطمئن شدند که سفینه در مدار و فضانورد در حالت خوب است. در این اعلامیه هدف پرواز مطالعه اثرات بی وزنی در پروازهای طولانی بر روی بدن انسان و عکس العمل بدن در این پرواز بازگشت به زمین همچنین بررسی کار انسان در شرایط بی‌وزنی و بررسی سفینه فضایی توسط کیهان نورد ذکر شده بود.