1394/10/14

نود و پنجمین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارت ارتباطات درسازمان فضایی ایران برگزارشد

نود و پنجمین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعت، صبح امروز 13 دی ماه،درسازمان فضایی ایران به منظور برنامه ریزی برای طرح های دهه فجر و روز ملی فناوری فضایی در محل این سازمان برگزارشد. دراین جلسه ابتدا دکتر گلرو قائم مقام سازمان فضایی ضمن اشاره به لزوم موضوع سازی درفضای...
نود و پنجمین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارت ارتباطات درسازمان فضایی ایران برگزارشد
نود و پنجمین  جلسه شورای هماهنگی  روابط عمومی های  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعت، صبح امروز 13 دی ماه،درسازمان فضایی ایران به منظور برنامه ریزی برای  طرح های دهه فجر و روز ملی فناوری فضایی  در محل این سازمان برگزارشد. دراین جلسه ابتدا دکتر گلرو قائم مقام سازمان فضایی  ضمن اشاره به لزوم موضوع سازی درفضای افکارعمومی جامعه براهمیت برنامه های کلان  فضایی و انتشارآن از طریق رسانه ها تاکیدکرد. سپس  دکتر روشنیان معاون فناوری سازمان فضایی و دبیر ستاد برگزاری هفتمین دوره "مراسم روز فناوری فضایی"در خصوص پروژه ها و برنامه های این سازمان، نکاتی را مطرح کرد.

داخلی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.