1394/10/10

افزایش پنج برابری بودجه‌ تحقیقات فضایی در سال آینده

دکتر محمود واعظی در مراسم تقدیر و معارفه روسای قبلی و جدید پژوهشگاه فضایی ایران اهمیت دادن به بخش فضایی را از برنامه‌های دولت یازدهم و وزارت ارتباطات دانست و افزود: در اواخر سال 93 که تصمیم گرفته شد سازمان و پژوهشگاه به وزارت ارتباطات منتقل شود بودجه سال 94 بسته شده بود از این رو در اختصاص اعتبارات به...
افزایش پنج برابری بودجه‌ تحقیقات فضایی در سال آینده
دکتر محمود واعظی در مراسم تقدیر و معارفه روسای قبلی و جدید پژوهشگاه فضایی ایران اهمیت دادن به بخش فضایی را از برنامه‌های دولت یازدهم و وزارت ارتباطات دانست و افزود: در اواخر سال 93 که تصمیم گرفته شد سازمان و پژوهشگاه به وزارت ارتباطات منتقل شود بودجه سال 94 بسته شده بود از این رو در اختصاص اعتبارات به این دو نهاد با چالش‌هایی مواجه شدیم. وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات همچنین از افزایش چهار، پنج برابری اعتبارات بخش فضایی خبر داد و خاطرنشان کرد: تا کنون دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را متقاعد کرده ایم و امیدواریم مجلس نیز متقاعد شود که حوزه فضایی یک حوزه بسیار مهم برای کشور است.
منبع: ایسنا

داخلی | اقتصاد فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.