1397/05/01

انتخاب مدیرعامل یک موسسه دانش‌بنیان فضایی به عنوان مدیر نمونه

در همایش تجلیل از یکصد مدیر شایسته ملی که با حضور صاحب‌نظران و مدیران دستگاه‌های مختلف اداری، اجرایی، مراکز صنعتی، تولیدی و اقتصادی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با رای هیئت داوران و کمیته ارزیابی عملکرد مدیران، مهندس سید یاسر محسنی زنوزی، مدیرعامل موسسه سنجش از دور بصیر به عنوان مدیر شایسته...
انتخاب مدیرعامل یک موسسه دانش‌بنیان فضایی به عنوان مدیر نمونه

در همایش تجلیل از یکصد مدیر شایسته ملی که با حضور صاحب‌نظران و مدیران دستگاه‌های مختلف اداری، اجرایی، مراکز صنعتی، تولیدی و اقتصادی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با رای هیئت داوران و کمیته ارزیابی عملکرد مدیران، مهندس سید یاسر محسنی زنوزی، مدیرعامل موسسه سنجش از دور بصیر به عنوان مدیر شایسته ملی در سال ۱۳۹۷ انتخاب شد.

از دیگر دستاوردهای موسسه سنجش از دور بصیر در این همایش می­توان به دریافت نشان مدیر شایسته ملی، عضویت در بنیاد چهره ­های ماندگار، دریافت کارت کارآفرینی، دریافت تندیس زرین مدیر شایسته ملی، دریافت اعتبارنامه زرین مدیر شایسته ملی از مرکز پژوهش و آموزش مدیریت ایران و دریافت لوح برند شایسته ایرانی اشاره کرد.

گفتنی است کنگره تجلیل از نخبگان مدیریت ایران، پس از انجام ممیزی و احراز صلاحیت، بیست تیرماه جاری در مرکز همایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در کنگره تجلیل از یکصد مدیر شایسته که با حضور مسئولان عالی‌­رتبه کشوری، مدیران گروه متخصصین ایران، بنیاد چهره­‌های ماندگار ایران و نیز تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، کارآفرینی، توسعه، ابتکار و خلاقیت و نیز سابقه عملکرد، از شاخص­‌های انتخاب مدیر شایسته بود. در این مراسم، گروه متخصصین ایران، مدال مدیر شایسته را به همراه گواهینامه مدیر شایسته به رسم یادبود به منتخبان اعطاء کرد.

انتخاب مدیرعامل یک موسسه دانش‌بنیان فضایی به عنوان مدیر نمونه

گفتنی است موسسه سنجش از دور بصیر در سال ۱۳۷۸ با احداث اولین ایستگاه گیرنده تصاویر ماهواره‌ای در کشور تاسیس شد. هدف از راه­‌اندازی این موسسه، توسعه علوم نوین، انتقال دانش فنی و مشاوره علمی در حوزه‌هایی نظیر سنجش از دور، سیستم‌های اطلاعات مکانی، محیط‌ زیست و ژئوفیزیک (زلزله­ شناسی و مهندسی زلزله، هواشناسی و اکتشاف منابع زیرزمینی) در کشور بود. این موسسه در طول دو دهه فعالیت خود تلاش می­‌کند با به کارگیری مجموعه‌ای از متخصصان جوان و باانگیزه جهت پژوهش، انتقال تکنولوژی‌های نوین و انتقال دانش فنی در حوزه‌های فعالیت خود و نیز برگزاری دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، شریکی مطئمن و خبره برای صاحبان صنایع و مدیران، محققان، پژوهشگران و مشتریان باشد. فعالیت این موسسه دانش­ بنیان، بیشتر در حوزه کاربردها و خدمات فضایی است و هم اکنون نیز عضو اتحادیه و انجمن نقشه ­برداران ایران است و در حوزه ماهواره و خدمات فضایی فعالیت می‌کند. آموزش و پژوهش، تهیه و فروش تصاویر، فتوگرامتری، سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی، از جمله مهم­‌ترین زمینه­‌های فعالیت این شرکت دانش­ بنیان است. موسسه بصیر اولین عضو بخش خصوصی ایران در جامعه بین‌المللی فتوگرامتری و سنجش از دور است. موسسه دانش ­بنیان بصیر تاکنون سه محصول ارائه کرده است و تحت حمایت معاونت علمی ریاست­ جمهوری فعالیت می‌کند.

از آنجا که موسسه بصیر، موسسه‌­ای علمی پژوهشی و دانش­ بنیان در حوزه فضایی است، می‌توان این موفقیت را موفقیت و دستاورد همه فعالان حوزه فضایی کشور و افتخاری برای اتحادیه و صنعت فضایی کشور محسوب کرد.داخلی | اقتصاد فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

لزوم حمایت مردم، مسئولین و مراکز استانی از پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز

در دیدار رئیس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در استان بر لزوم حمایت مردم، مسئولین و مراکز استانی از پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز تاکید شد. نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این پژوهشکده گفت: «نه تنها مردم استان بلکه برخی از مسئولین و مدیران اجرایی نیز از این ظرفیت در استان بی اطلاع هستند.» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم خاطرنشان کرد: «انتظار می‌رود مدیران این مجموعه با حضور در جلسات شورای اداری ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود را تبیین و نسبت به معرفی دقیق آن اقدام کنند.» رییس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز نیز در این دیدار از این مجموعه به عنوان یکی از قطب‌های حوزه فضایی کشور نام برد و گفت: «پژوهشکده رانشگرهای فضایی به‌عنوان قطب فناوری فضایی و فناوری‌های های تک در شمال غرب کشور است.» حسن رضائی حقیقت اظهار کرد: «در طول سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری‌های کلانی در حوزه فضا در کشور صورت گرفته است و بخشی از این سرمایه گذاری در استان آذربایجان شرقی بوده است.» وی ادامه داد: «پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز یکی از پنج پژوهشکده فضایی مهم پژوهشگاه فضایی ایران در کشور بوده و علاوه بر این پژوهشکده که در استان آذربایجان شرقی فعالیت دارد سه پژوهشکده استانی دیگر نیز در اصفهان، فارس و البرز فعال می‌باشند.» وی خاطرنشان کرد: «امروز در سطح جهانی حوزه فضا به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است و در آینده کشورهایی حرف برای گفتن خواهند داشت که بتوانند در حوزه فضا تاثیرگذار باشند.» رییس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز ادامه داد: «در حوزه فضا گام‌های بسیار خوبی در این سال‌ها برداشته شده است فاصله‌ای که ما در طی چندسال طی کردیم بسیار مطلوب بوده است و حتی خبیث‌ترین دشمنان کشور ما به موفقیت‌های کسب شده در حوزه فضا اقرار می‌کنند.»