1394/10/01

پرتاب فضاپیمای Progress MS

نخستین فضاپیمای روس که با ایجاد تغییراتی ارتقا یافتهProgress MS با دو و نیم تن بار به وسیله راکت Soyuz 2-1A از پایگاه پرتاب بایکونور قزاقستان راهی ایستگاه فضایی شد. این محموله شامل آب و غذا و اکسیژن فشرده ،مواد خشک و جامد و پیشرانه می شود. فضاپیمای ارتقا یافته به دوربین تلویزیونی مجهز است که امکان...
پرتاب فضاپیمای Progress MS
نخستین فضاپیمای روس که با ایجاد تغییراتی ارتقا یافتهProgress MS با دو و نیم تن بار  به وسیله راکت Soyuz 2-1A از پایگاه پرتاب بایکونور قزاقستان راهی ایستگاه فضایی  شد. این محموله شامل آب و غذا و اکسیژن فشرده ،مواد خشک و جامد و پیشرانه می شود. فضاپیمای ارتقا یافته به دوربین تلویزیونی مجهز است که امکان مشاهده آن را هنگام ورود به ایستگاه فراهم می کند . انتظار می رود این فضاپیما روز چهارشنبه به ایستگاه فضایی ملحق شود.
منبع: nasaspaceflight

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره‌ها در جستجوی زمین‌های مناسب برای کاشت برنج

مرکز کاربردهای فضایی شمال شرق (North Eastern Space Applications Centre به‌اختصار NESAC) در هند به درخواست اداره کشاورزی دولت ایالت مگالایا (Meghalaya) به یاری تعیین زمین‌های مناسب برای کاشت برنج با استفاده از فناوری فضایی آمده است. در این طرح فناوری‌های ماهواره‌ای از سنجش از دور و سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی یا جی‌آی‌اس (GIS) به کار گرفته می‌شوند. به گفته مسئولان این طرح، استفاده از فناوری فضایی باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از سعی و خطا برای تعیین زمین‌های مناسب می‌شود. همچنین با داده‌های ماهواره‌ای می‌توان مناطق بسیار بزرگی را بررسی کرد که انجام زمینی چنین کاری بسیار دشوار است. البته ماهواره‌ها نمی‌توانند تحولات اجتماعی و جمعیتی را تشخیص دهند و به همین دلیل باید منابع اطلاعات مختلفی برای به دست آوردن چشم‌اندازی جامع از مناطقی که هم از نظر اجتماعی و هم بوم‌شناسی برای پرورش برنج بورو مناسب باشند ترکیب شوند.