1394/10/01

پرتاب فضاپیمای Progress MS

نخستین فضاپیمای روس که با ایجاد تغییراتی ارتقا یافتهProgress MS با دو و نیم تن بار به وسیله راکت Soyuz 2-1A از پایگاه پرتاب بایکونور قزاقستان راهی ایستگاه فضایی شد. این محموله شامل آب و غذا و اکسیژن فشرده ،مواد خشک و جامد و پیشرانه می شود. فضاپیمای ارتقا یافته به دوربین تلویزیونی مجهز است که امکان...
پرتاب فضاپیمای Progress MS
نخستین فضاپیمای روس که با ایجاد تغییراتی ارتقا یافتهProgress MS با دو و نیم تن بار  به وسیله راکت Soyuz 2-1A از پایگاه پرتاب بایکونور قزاقستان راهی ایستگاه فضایی  شد. این محموله شامل آب و غذا و اکسیژن فشرده ،مواد خشک و جامد و پیشرانه می شود. فضاپیمای ارتقا یافته به دوربین تلویزیونی مجهز است که امکان مشاهده آن را هنگام ورود به ایستگاه فراهم می کند . انتظار می رود این فضاپیما روز چهارشنبه به ایستگاه فضایی ملحق شود.
منبع: nasaspaceflight

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا آمریکا می تواند فضا را به صحنه جنگ تبدیل کند؟

چند روز پیش جیمز ماتیس (James Mattis)، وزیر دفاع آمریکا، از ایده تشکیل نیروی فضایی نظامی، با این استدلال که واشنگتن باید فضا به عنوان صحنه جدیدی جنگ در نظر بگیرد پشتیبانی کرد. رئیس پنتاگون ضمن مصاحبه با روزنامه‌نگاران گفت: «قطعا ما باید فضا را به عنوان میدان جدید عملیات نظامی در نظر بگیریم.» او اضافه کرد: «ما با توجه به ابراز نگرانی رئيس جمهور، از دارایی‌هایمان در فضا به طور کامل حفاظت می کنیم.» جالب آن که ماتیس و فرماندهی نیروی هوایی در ابتدا با این طرح مخالف بودند. در ماه ژوئن، ترامپ به پنتاگون دستور داد بخش جدیدی در ارتش این کشور تحت عنوان نیروهای فضایی با امکانات کامل و مستقل از دیگر زیرمجموعه‌های وزارت دفاع آمریکا ایجاد کند. رئيس جمهور آمريکا مکرر ايده شکل دادن اين نيروها را ابراز کرده است. وی در ماه مارس و ضمن بازدید از پایگاه هوایی میرامار کالیفرنیا (Miramar airbase)، در جمع تفنگداران دریایی نیز گفته بود: «استراتژی جدید ملی در آمریکا بالا بردن توان این کشور در عملیات نظامی در زمین، هوا و دریا است.»