1394/09/15

توافق امارات متحده عربی و روسیه برای همکاری در صنعت فضایی

امارات متحده عربی و روسیه یک تفاهم نامه برای ایجاد یک همکاری استراتژیک در زمینه اکتشافات فضایی به امضا رساندند. این تفاهم نامه توسط رئیس آژنس فضایی امارات متحده عربی Khalifa Mohammed Al-Rumaithi و مدیر کل آژانس فضایی فدرال روسیه ایگور کوماروف به امضا رسید. طبق این تفاهم نامه، دو طرف همکاری های گسترده...
توافق امارات متحده عربی و روسیه برای همکاری در صنعت فضایی
امارات متحده عربی و روسیه یک تفاهم نامه برای ایجاد یک همکاری استراتژیک در زمینه اکتشافات فضایی به امضا رساندند. این تفاهم نامه توسط رئیس آژنس فضایی امارات متحده عربی Khalifa Mohammed Al-Rumaithi و مدیر کل آژانس فضایی فدرال روسیه ایگور کوماروف به امضا رسید. طبق این تفاهم نامه، دو طرف همکاری های گسترده ای در زمینه سیاست فضایی، توسعه و آموزش سرمایه انسانی، پشتیبانی عملیات های ایستگاه زمینی و آگاهی عمومی خواهند داشت. 
منبع: spacedaily

دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.