1397/04/30

تمرین فضانوردان چین برای فرود اضطراری

گرچه برای بازگشت فضانوردان محاسبات و برنامه ریزی‌های دقیقی صورت می‌گیرد اما تاریخ فضانوردی ثابت کرده که روی کار سامانه‌های بازگشتی ناوهای کیهانی نمی‌شود صد در صد حساب کرد و هر کیهان‌نورد باید خود را برای فرود سفینه‌اش در مناطق غیرقابل پیش‌بینی شده از جمله کوه و دشت و جنگل و آب آماده کند. به همین دلیل...
تمرین فضانوردان چین برای فرود اضطراری

سیروس برزو: گرچه برای بازگشت فضانوردان محاسبات و برنامه ریزی‌های دقیقی صورت می‌گیرد اما تاریخ فضانوردی ثابت کرده که روی کار سامانه‌های بازگشتی ناوهای کیهانی نمی‌شود صد در صد حساب کرد و هر کیهان‌نورد باید خود را برای فرود سفینه‌اش در مناطق غیرقابل پیش‌بینی شده از جمله کوه و دشت و جنگل و آب آماده کند. به همین دلیل فضانوردان روسی و آمریکایی آموزش و تمرین‌های سختی را باید به انجام برسانند اما تاکنون کمتر خبر و عکسی از فضانوردان چینی در این نوع تمرین‌ها منتشر شده است. به همین دلیل خبر و عکس‌های آموزش فضانوردان چین در بیابان‌های بی‌آب و علف برای طرفداران فضانوردی جالب است. بر اساس خبر‌های منتشره ۱۵ فضانورد چین برنامه آموزشی ۱۹ روزه در زمینه بقا بیابان را در صحرای باداین جارا (Badain Jaran) در شمال غرب چین  به پایان رسانده‌اند که شبیه سازی بازگشت اضطراری به زمین و فرود بدون برنامه ریزی است.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ماهواره‌بر جدید چین با سه ماهواره به فضا

ماهواره‌بر جدید چین با نام اسمارت دراگون-۱ (Smart Dragon-1) در ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر (به وقت پکن) روز ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) از مرکز پرتاب جیکوان (Jiuquan) واقع در شمال غربی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. اسمارت دراگون-۱ در این پرواز سه ماهواره را با خود به فضا برد. این ماهواره‌بر توسط آکادمی فناوری پرتابگر چین (CALVT) و برای کاربردهای تجاری طراحی و ساخته شده است.