1394/07/26

توسعه دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تاکید بر توسعه کاربرد دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی در سال آینده یکی از اصلی‌ترین محورهای این مرکز است، از این رو توسعه تحقیقات در بخش‌های مرتبط فضایی و دانشگاه‌ها بیشتر خواهد شد. رئیس مرکز ملی فضایی ایران با اشاره...
توسعه دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: تاکید بر توسعه کاربرد دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی در سال آینده یکی از اصلی‌ترین محورهای این مرکز است، از این رو توسعه تحقیقات در بخش‌های مرتبط فضایی و دانشگاه‌ها بیشتر خواهد شد. رئیس مرکز ملی فضایی ایران با اشاره به تجاری سازی کلیه دستاوردها خاطر نشان کرد: تجاری سازی کلیه دستاوردهای برنامه 10ساله اول در برنامه 10ساله دوم اتفاق می‌افتد که این حوزه شامل پروژه‌های جدید در حوزه خدمات است.

داخلی | راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.