1394/07/26

توسعه دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تاکید بر توسعه کاربرد دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی در سال آینده یکی از اصلی‌ترین محورهای این مرکز است، از این رو توسعه تحقیقات در بخش‌های مرتبط فضایی و دانشگاه‌ها بیشتر خواهد شد. رئیس مرکز ملی فضایی ایران با اشاره...
توسعه دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: تاکید بر توسعه کاربرد دانش فضایی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی در سال آینده یکی از اصلی‌ترین محورهای این مرکز است، از این رو توسعه تحقیقات در بخش‌های مرتبط فضایی و دانشگاه‌ها بیشتر خواهد شد. رئیس مرکز ملی فضایی ایران با اشاره به تجاری سازی کلیه دستاوردها خاطر نشان کرد: تجاری سازی کلیه دستاوردهای برنامه 10ساله اول در برنامه 10ساله دوم اتفاق می‌افتد که این حوزه شامل پروژه‌های جدید در حوزه خدمات است.

سازمان ها | مرکز ملی فضایی
افراد | منوچهر منطقی

داخلی | راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.